17 Mayıs 2014 16:30

Bakan Çelik ‘yavuz hırsız’ gibi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, medyayı iş güvenliği konusunda Soma öncesinde gerekli duyarlılığı göstermeyip faciadan sonra 400’den fazla haber yapmakla eleştirdi.

Paylaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, medyayı iş güvenliği konusunda Soma öncesinde gerekli duyarlılığı göstermeyip faciadan sonra 400’den fazla haber yapmakla eleştirdi.

Çelik hükümetin yaptıklarıyla övündü: “Van depreminde meydana geldiği gibi düzenlemeler yapmıştık. Ölüm aylığı konusunda değişiklik yapıyoruz. Ölüm gelirinin yanında, ölüm aylığının da olması için çalışma yapıyoruz. 415 lira cenaze yardımı ödemesi yapılacaktır. Bütün bu hizmetler SGK Manisa İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Diğer illerdeki cenazeler için o illerin SGK’sinden yetkililer gelecek. Ocakta müfettişlerimiz çalışmalarına başladılar. Henüz ortaya çıkmış bir raporun olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Dün itibariyle müfettişlerimiz oraya indiler. Hükümet olarak bir kriz masasının oluşturulduğunu gördünüz.”  

Daha dün, kiralık işçi, esnek çalışma, taşeronları kadroya almama gibi içerikler taşıyan  taşeronluk yasa tasarısını geçirecekleri konusunda kararlılığını dile getiren Çelik’in bu sözleri “Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” ata sözünü hatırlattı. Çelik’in bu tutum karşısında, gazetemiz evrensel’in sayısız iş güvenliği haberleri yaptığını, ‘işçi sağlığı ve iş güvenliği’ yerine işçiyi çıkararak iş sağlığı ve güvenliği diyenlerin kendileri olduğunu, ‘Taşeronluğa hayır’ eylemlerine saldıranın kimler olduğunu Çelik’e hatırlatmak anlamsızlaşıyor. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

MAZLUMDER heyetinin Soma\'ya girişi engellendi

SONRAKİ HABER

Cezayir'de ‘Buteflika temsilcileri’ne karşı kitlesel eylem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa