14 Mayıs 2014 16:59

Soma'da protesto edilen Erdoğan süpermarkete sığındı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Soma Belediyesi çıkışında halk tepki gösterdi.

Soma\'da protesto edilen Erdoğan süpermarkete sığındı
Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Soma Belediyesi çıkışında halk tepki gösterdi. Vatandaşlar "Hükümet istifa", "Katil Başbakan" şeklinde slogan attı. Gözaltılar yaşandı. Halk, Soma Devlet Hastanesi'ne yönelen Erdoğan'ın arkasından yürüyüşe geçti.

Başbakan Erdoğan Soma Belediyesi çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu.
Başbakan'ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olayın boyutu büyüdü.

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı.

Protesto sırasında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada süpermarkete sığınıp bir süre bekledikten sonra ayrıldı.

MADENCİ YAKININI AZARLADI

PLAKASI SÖKÜLDÜ

(DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Taşeron işçilerden Soma eylemleri

SONRAKİ HABER

Kayseri’de işçilerden sessiz yürüyüş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa