13 Mayıs 2014 20:38

10 hemşireden 6’sı mobbinge maruz kalıyor

Hemşirelerle yapılan ankette yüzde 66.68’inin mobbinge maruz kaldığı ortaya çıktı. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendika yönetim kurulu üyeleri, sağlık muhabirleriyle bir araya geldi. Kahveci toplantıda sendika olarak hemşirelerin çalışma hayatlarındaki sorunlarla ilgili gerçekleştirdikleri anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı. İnternet üzerinden yapılan anket çalışmasına 2 bin 443 hemşire katıldı.

Paylaş

Hemşirelerle yapılan ankette yüzde 66.68’inin mobbinge maruz kaldığı ortaya çıktı.  Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendika yönetim kurulu üyeleri, sağlık muhabirleriyle bir araya geldi. Kahveci toplantıda sendika olarak hemşirelerin çalışma hayatlarındaki sorunlarla ilgili gerçekleştirdikleri anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı. İnternet üzerinden yapılan anket çalışmasına 2 bin 443 hemşire katıldı.

Kahveci. “Katılımcıların yüzde 66.52’si kadın, yüzde 33.48’i ise erkek hemşirelerden oluşmuştur. Katılımcılara çalışma hayatınızdaki en büyük endişeniz nedir diye sorduğumuz zaman, katılımcıların yüzde 36.8’i amir baskısı, yüzde 22.64’ü iş güvencesinin ortadan kalkması olarak ifade etmiştir. Yüzde 18.58’i şiddet, yüzde 19.61’i de bulaşıcı hastalıkların çalışma hayatındaki en büyük endişe olduğunu belirtmiştir. Katılımcıların yüzde 2.37’lik kesimi bu soruya cevap vermekten kaçınmıştır.” diye konuştu.

Katılımcılara kurum amirleri veya çalışma arkadaşları tarafından mobbinge maruz kalıp kalmadığı ile ilgili soruya katılımcıların yüzde 66.68’inin mobbinge maruz kaldıklarını söylediklerini anlatan Kahveci, “Yüzde 30.5’i mobbinge maruz kalmadığını belirtmiştir. Katılımcıların yüzde 2.82’lik kesimi bu soruya cevap vermekten kaçınmıştır.” dedi. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

CHP: HES’çi olduğunu bilmiyorduk

SONRAKİ HABER

Şule Çet davasında "saat" detayı: Güvenlik kamerası saati 10-11 dakika ileride

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa