13 Mayıs 2014 16:14

Diyarbakır’da öğretmene saldırı

Diyarbakır’da Şehitlik Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik yapan Kenan Güneş bazı öğrenci velilerinin saldırısına uğradı.

Diyarbakır’da öğretmene saldırı

Paylaş

Diyarbakır’da Şehitlik Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlik yapan Kenan Güneş bazı öğrenci velilerinin saldırısına uğradı. Saldırıya ilişkin Evrensel'e konuşan Güneş, arabasıyla kırmızı ışıkta beklerken eski hal kavşağında dört kişilik grubun sopalı, bıçaklı saldırısına uğradığını anlattı. Güneş, “Bir veli, öğrencinin durumunu sordu, yardımcı olduk. Sonra bahçede başkaları ile tartışmış, okul dışına çıkarıldı. Okuldan sonra kavşakta beklerken üç, dört kişi şok tabancası, sopa ve bıçaklarla arabaya saldırdı. Arabayı dağıtıp kaçtılar” dedi. Saldırganların kendisine bıçak salladığını da söyleyen Güneş, şikayetçi olacağını belirtti.

EĞİTİM SEN: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Olayın ardından okula gelen Eğitim Sen üyeleri saldırıyı kınadı. Burada konuşan Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yıldırım Arslan, öğretmenlerin sık sık benzer saldırılara uğradığını belirterek, “Böyle bir saldırıyı kabul etmeyeceğiz ve gerekli işlemleri yapacağız” dedi. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Van Barosundan Başbakana tepki

SONRAKİ HABER

Netanyahu'nun yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili erteleme talebine ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa