13 Mayıs 2014 19:16

Meskan’da bir asker yaralandı

Karakol yapımının sürdüğü Meskan Dağı’nda konuşlanan askerlere açılan taciz ateşinde bir asker yaralandı.

Paylaş

Karakol yapımının sürdüğü Meskan Dağı’nda konuşlanan askerlere açılan taciz ateşinde bir asker yaralandı.

Hakkari’nin Meskan Dağı’nda yapımı süren karakola karşı eylemler de karakol inşaatı da devam ederken, için dağın zirvesinde bulunan askerlere sabah saatlerinde taciz ateşi açıldı. Açılan ateş sonucu bir asker göğsünden vuruldu. Helikopterle alınarak Hakkari Devlet Hastanesine götürülen yaralı asker buradan Van’a gönderildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

BİR DAHA KİMSE ÖLMESİN

Öte yandan Meskan Dağı’nda karakol yapımına karşı başlatılan nöbet eylemi 18. gününde devam ediyor. Bir askerin yaralandığı taciz ateşinin ardından askeri hareketliliğin yoğunlaştığı bölgede süren eylemde halk yeni çatışmaların yaşanmaması için nöbet eylemine katılım çağrısı yaptı. Nöbet eylemi sırasında konuşan BDP Hakkari Merkez İlçe Eş Başkanı Cevahir Kaçar, “Bir daha ölüm olmaması için direnmeye devam edeceğiz. Asker de gerilla da benim çocuğumdur. Hiç bir bakanın, Erdoğan’ın oğlu burada değil. Çözüm için hiçbir adım atılmadı” dedi.

SİLVAN’DA EYLEM SÜRÜYOR

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapılan karakola karşı başlatılan eylem de devam ediyor. Bugün BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ile bazı BDP’li belediye başkanları bölgeye giderek eylem yapanlara destek verdi. Daha önce karakol inşaatının bir bölümünü yıkan halk bugün de inşaatı devam eden karakolun çevresine örülen 1600 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğindeki duvarın bir bölümünü yıktı. Burada bir açıklama yapan BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, “Bu karakollar çözüm sürecine denk düşmeyen bir yaklaşımdır. Karakol yapımlarına son verilmeli” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu\'dan Erdoğan\'a: Diktatör bozuntususun

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş: 3 cip var biri zırhlı, Melih Gökçek’e tahsis edilmiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa