22 Haziran 2011 10:25

Gözaltı ve tutuklamalar protesto edildi

Son dönemlerde yaşanan gözaltılar ve tutuklamalar Adana’da protesto edildi.İnönü parkında bir araya gelen DİSK, KESK, TMMOB, İKK, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Halkevleri, DHF, ESP, EMEP, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci Kolektifleri, ÖDP, TKP ve Türkiye Gerçeği üyeleri basın açıklaması yaptı.Kitle

Gözaltı ve tutuklamalar protesto edildi

Paylaş

Son dönemlerde yaşanan gözaltılar ve tutuklamalar Adana’da protesto edildi.

İnönü parkında bir araya gelen DİSK, KESK, TMMOB, İKK, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Halkevleri, DHF, ESP, EMEP, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci Kolektifleri, ÖDP, TKP ve Türkiye Gerçeği üyeleri basın açıklaması yaptı.

Kitle adına basın açıklamasını okuyan Avukat Tugay Bek, AKP’nin ileri demokrasi yalanlarıyla 12 Eylül hukuku uygulamalarını devam ettirdiğini belirtti. Evlerin basıldığını dile getiren Bek, gözaltı ve tutuklamaların devam ettiğini söyledi.
Yasal yayınların bile suç unsuru sayıldığını ifade eden Bek, polis saldırılarının Başbakan’ın işaretiyle gerçekleştiğine dikkat çekti. Toplumsal muhalefeti sindirmeye, terörize etmeye dönük bu saldırılara karşı asla sessiz kalmayacaklarını aktaran Bek, bu zihniyetle hesaplaşmaktan asla vazgeçmeyeceklerini söyledi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Devlet korumuyor cinayetler devam ediyor

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa