22 Haziran 2011 08:49

Selek’in yargılanmasına devam edildi

Mısır Çarşısında meydana gelen patlamayla ilgili aldığı beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan ve bu karar Yargıtay Ceza Genel Kurulu tarafından onanan Sosyolog Pınar Selek’in 3. kez yargılanmasına devam edildi. Selek’in gelmediği duruşmada iki sanığa Yargıtayın bozma ilamına karşı beyanlarını bildirmeleri için süre verildi.İsta

Selek’in yargılanmasına devam edildi

Paylaş

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya başka suçtan hükümlü Sanık Maşallah Yağan ile Tutuksuz Sanık Heval Öztürk geldi. Duruşmaya katılmayan Pınar Selek’i avukatları temsil etti. Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, Yargıtay 9. Ceza Dairesinin 10 Mart 2009 tarih ve 2008/16895 esas ve 2009/2723 karar sayılı kısmen onama ve kısmen bozmayla ilgili kararı ve bu karardan sonra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine Yargıtay Ceza Genel Kurulunun 9 Şubat 2010 tarih 2009/9-103 esas ve 2010/22 karar sayılı Yargıtay 9. Ceza Dairesinin kararının kısmen onanmasıyla ilgili kararı okudu.

Yargıtay 9. Ceza Dairesinin bozma kararına karşı diyecekleri sorulan Maşallah Yağan, davanın 13 yıl devam ettiğini belirterek, “Yargıtay’ın bozma ilamı bana ulaşmadı. Beyanlarımı bildirmek için süre istiyorum.” dedi.

Tutuksuz Sanık Heval Öztürk ise Yargıtayın bozma ilamını doğru bulmadığını ifade ederek “Beraatimi talep ediyorum.” diye konuştu.

Mahkeme Başkanı, Sanık Pınar Selek’in yurt dışına çıkacağı için 24 Mayısta ara celse açılarak ifade verdiğini de tutanağa geçirdi.

Sanıklardan Abdülmecit Öztürk’ün Avukatı Mehmet Erbil, müvekkilinin Ağrı’dan otobüsle geldiğini ancak otobüs bozulduğu için yolda kaldığını söyleyerek süre istedi.

Mahkeme, Sanıklar Abdülmecit Öztürk ve Maşallah Yağan’ın Yargıtay bozma ilamına karşı diyeceklerini bildirmeleri için duruşmayı 28 Eylüle erteledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

EMEP: YSK’nın kararı halk iradesine darbedir

SONRAKİ HABER

Denizli EYT, 10 Şubat'ta Ankara buluşmasında olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa