30 Nisan 2014 11:03

1 Mayıs Komitesi: Akıl ve hukuk dışı yasağa karşı Taksim'deyiz

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin oluşturduğu 1 Mayıs 2014 Komitesi, 1 Mayıs Taksim kutlamalarıyla ilgili son gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmak için DİSK Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

1 Mayıs Komitesi: Akıl ve hukuk dışı yasağa karşı Taksim\'deyiz
Paylaş

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin oluşturduğu 1 Mayıs 2014 Komitesi, işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına getirilen yasağa ilişkin DİSK Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, yarın başta Taksim olmak üzere binlerce kişiyle alanlarda olacaklarını söyledi.

Beko, “DİSK, KESK, TMMOB’nin düzenlediği 60’ın üzerinde kurumun katılacağı 1 Mayıs 2014’de Taksim kutlamaları, hükümetin çelişkili, akıldışı ve hukuk dışı yasağı ile engellenmek isteniyor. Taksim başta olmak üzere alanlarda yan yana omuz omuza birlikte kutlayacağı bir gün olması dileğiyle, Türkiye işçi sınıfının ve dünya emek hareketinin birlik dayanışma günü kutlu olsun” dedi.

 "1 Mayıs'ta her yol Taksim'e çıkacak" diyen Beko, "İktidarın provokasyon iddiasını boşa çıkarmak için omuza omuza olacağız" ifadesini kullandı. Beko, hükümeti anayasal haklara saygı duymaya çağırdı. (İSTANBUL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Başçı: Enflasyon yükselmeye devam edecek

SONRAKİ HABER

Kayseri OSB\'de patlama: 8 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa