75 yaşındaki Halime Kayar 150 dikişle yoğun bakımdan çıktı

75 yaşındaki Halime Kayar 150 dikişle yoğun bakımdan çıktı

Siirt'te Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun seçim başarısını kutlayan kitleye polisin sert müdahalesi sonucu ağır yaralanan 75 yaşındaki Halime Kayar, yoğun bakımdan çıktı. Kafatasında 150 dikiş olduğu belirtilen Kayar, "Beni 2'si üniformalı, 2'si sivil 4 polis dövdü" dedi.Siirt'te 12 Haziran


Siirt'te 12 Haziran'da Blok adaylarının seçim başarısını kutlayan kitleye polis, gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etmiş ve 2'si ağır 11 kişi yaralanmıştı. Özel Batman Dünya Hastanesi'ne kaldırılan ve Siirt'te Vecide Ana olarak bilinen Halime Kayar, 8 gün sonra yoğun bakımdan çıktı. Başına aldığı kalas darbeleri nedeniyle, kafatasında çatlaklar oluşan ve kafasına 150 dikiş atılan Kayar, konuşmakta zorluk çekiyor. Kayar, "Beni 2'si üniformalı ve 2'si sivil 4 polis dövdü" dedi.

Doktorlar, Kayar'ın daha ne kadar hastanede kalacağı konusunda kesin bir bilgi veremiyor.

POLİSLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Kayar'ın kızı Fatma Kayar, bu vahşetin peşini bırakmayacağını belirterek, "Ben dün Siirt'te giderek suç duyurusunda bulundum. Benim annemi döven polislerden biri beni nereye gidiyorsun diyerek durdurmak istedi. Emniyet Müdürü'nün yanına gidiyorum deyince 'Abla gel dur konuşalım' dedi. Ben onlara bu vahşetin yanlarına kalmayacağını söyledim. Ve savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum" dedi. (Batman/DİHA)

www.evrensel.net