28 Nisan 2014 22:02

Öcalan: Ev hapsine çıkarsam sizin için de iyi olur

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan ve diğer tutsakların yakınları, İmralı Adası'ndan döndü. Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, Öcalan'a kendisinin ev hapsine çıkartılmasını istediğini söylediğini ve Öcalan’ın 'Ev hapsine çıkarsam bu sizler için de iyi olur' dediğini aktardı.

Öcalan: Ev hapsine çıkarsam sizin için de iyi olur

Paylaş

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan ve diğer tutsakların yakınları, İmralı Adası'ndan döndü.

İmralı Cezaevi'ne gitmek üzere sabah saatlerinde Gemlik Jandarma Komutanlığı'na gelen PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan ile tutsaklardan Cumali Karsu'nun vasisi Pervin Oduncu ve Şeyhmus Poyraz'ın kardeşi Felek Cızlaşmak, yakınları ile yaptıkları görüşmenin ardından İmralı Adası'ndan döndü. Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Öcalan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, görüşmenin kendisi için hastalığından dolayı zor geçtiğini söyledi. Fatma Öcalan, Öcalan'a kendisinin ev hapsine çıkartılmasını istediğini söylediğini ve Öcalan’ın "Ev hapsine çıkarsam bu sizler için de iyi olur" dediğini aktardı. Seçimlerle ilgili konuşmadıklarını ifade eden Fatma Öcalan, siyasetle ilgili çok konuşmadıklarını, aile görüşü yaptıklarını dile getirdi.

Fatma Öcalan, Öcalan'ın Urfa'da belediye seçimlerinde BDP'yi destekleyenlere özel selamlarını ilettiğini sözlerine ekledi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

GS Store\'a saldırıya dair taraflardan açıklama geldi

SONRAKİ HABER

Tanrıkulu: 2018 yılında 3 bin 110 yaşam hakkı ihlali oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa