GS Store\

GS Store'a saldırıya dair taraflardan açıklama geldi

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu ilan ettiği gece Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store Mağazası'na yönelik saldırı hakkında Fenerbahçe, Galatasaray açıklama yaptı. olayla ilgili olarak adliyeye çıkarılan 13 kişi, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu ilan ettiği gece Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store Mağazası'na yönelik saldırı hakkında Fenerbahçe, Galatasaray ve Emniyet açıklama yaptı.

FENERBAHÇE: HIRSIZLIK AMAÇLI
Fenerbahçe Kulübünün İnternet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Takımımızın, dün oynadığı Çaykur Rizespor maçı sonrası Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store Mağazası'nda yaşanan olaylar ve gelişmeler, dün gece itibariyle tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.
Öncelikle mezkur olaylardan dolayı Galatasaray camiasına ve ilgililere, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Bununla birlikte; yaşanan olayların, spor fanatizmine bağlı olarak Fenerbahçe taraftarları tarafından gerçekleştirildiği yönündeki aceleci, kamuoyunu yanlış yönlendiren yorum ve değerlendirilmelerden kaçınılması gerekliliğinin, kurumsal ciddiyetin bir sonucu olduğu kanaatindeyiz.
Bu konuda, Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmalarını yakından takip eden Kulüp yetkililerimize iletildiği üzere; olaylar, hırsızlık vakası ile başlamış olup, 20 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınan kişilerden 5'inin hırsızlık ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu saptanarak, bu kişiler Kartal Adliyesi'ne sevk edilmişlerdir.
Emniyet Yetkililerince Kulübümüze ulaşan bilgi doğrultusunda; GS Store'u soyan şahısların Kartal'da bulunan evlerine yapılan baskında, 400 adet lisanslı GS Store ürünü ele geçirilmiştir.
Nitekim, hırsızlık amacına yönelik olarak başlatılan ve tipik bir adli vaka şeklinde gerçekleşen bu olayın; Galatasaray Kulübü tarafından tüm Fenerbahçe taraftarı ve camiasına mal edilemeyeceğini ve bu durumu, iki kulüp ilişkilerine zarar verir nitelikle bulduğumuzu, kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GALATASARAY: PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Galatasaray Kulübü tarafından "Taraftarlarımıza" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Fenerbahçeli holiganların, Bağdat Caddesi'ndeki GS Store mağazasına gerçekleştirdikleri saldırıyla ilgimizi tepkimizi bugün kamuoyuyla paylaşmıştık.
Açıklamamızdan hemen sonra gerekli adımlar atılmış ve adli makamlar nezdinde hukuki süreç derhal başlatılmıştır.
Taraftarlarımızın şundan emin olmalarını isteriz:
Galatasaray Spor Kulübü, camiamıza yönelik bu alçakça girişimin peşini bırakmayacaktır.
Bundan sonra da ne gerekiyorsa yapılacak, hukuki ve idari anlamda süreç takip edilerek, sorumlularından ve tahrikçilerinden mutlaka hesap sorulacaktır.
Kulübümüzün öncelikli konusu budur. Sorumlular ve arkasındakiler yargı önüne çıkıp hesap vermeden, Galatasaray Spor Kulübü'nde hiçbir sorun, bu konunun önüne geçemeyecektir.
Önceki açıklamamızda belirttiğimiz gibi, Kulübümüzü temsil niteliğine sahip olan bir kuruma karşı yapılan bu saldırı, Galatasaray'ın manevi şahsiyetine yönelik bir saldırı ve camiamızın onur meselesi olarak değerlendirilecektir.
Kulübüne gönülden bağlı taraftarlarımızın bu konudaki duyarlılığını anlıyoruz ve yürekten paylaşıyoruz.
Bu saldırıyla başka hesapların içinde olanların bilmesini isteriz ki; dün gece yaşanan olay, eskisinden çok daha fazla kenetlenmemize yol açmıştır.
Herkes müsterih olsun; yasal yollarda atacağımız adımlar sonuna kadar takip edilecek ve taraftarlarımız, gün be gün gelişmelerden bilgilendirilecektir.
Camiamızın, bize güvenmesini ve Galatasaray'a yakışan vakar içinde gelişmeleri izlemesini istiyoruz.
Son olarak, rakibini kutlama olgunluğuna sahip olanların karşısında, vandallıktan başka kutlama şekli bilmeyenlere söyleyeceğimiz şudur: İyi ki Galatasaraylıyız!"

13 KİŞİ; TUTUKLANDI

GS Store mağazasının saldırıya uğramasıyla ilgili gözaltına alındıktan sonra adliyeye çıkarılan 13 kişi, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kadıköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları sonucu gözaltına alınan 13 zanlı, Emniyet'teki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından sorguları yapılan 13 kişi, "Mala zarar verme" ve "Kilitlemek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık" suçlarından tutuklama istemiyle Nöbetçi 24. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerin, "Zaten eşyaları yakmışlardı. Biz açıkta olan eşyaları yanmasın diye aldık" şeklinde ifade verdikleri öğrenildi. 13 zanlı, mahkemedeki savunmalarının ardından, "Kilitlemek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık" suçundan tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

7 ÇOCUK AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ

18 yaşından küçük 7 zanlının Çocuk Büro Müdürlüğü'ndeki sorgusu ise devam ediyor. Soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla, Çocuk Büro Müdürlüğü'nde sorguları devam eden 7 zanlı, akşam saatlerinde anne babalarına teslim edilerek evlerine gönderildi. Ancak zanlılar yarın sabah aileleriyle birlikte yeniden Emniyet'e giderek ifade verecek. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net