28 Nisan 2014 16:11

Merkezi sınavların ilk oturumu sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları’nın birinci oturumu sona erdi.

Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları’nın birinci oturumu sona erdi.

Öğrenciler sırasıyla birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girdi. Yarın yapılacak ikinci oturumda ise öğrenciler fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sorumlu olacak. Her sınavda 20 soru sorulacak.

Yurt içi ve yurt dışı toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı.

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı ve aynı anda gerçekleştirildi. Sınav süresi her bir ders yazılısı için 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30'ar dakika oldu.

Yarın yapılan ikinci oturum tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları isteyen öğrencilere verilecek. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek. (ANKA)
 

ÖNCEKİ HABER

İTO seçimlerini Demokratik Katılım Grubu kazandı

SONRAKİ HABER

TRT’nin ‘yandaş medya’ peşkeşi TBMM gündemine taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa