25 Nisan 2014 18:11

'Çapulcuyduk şımarık olduk'

Recep Tayyip Erdoğan, İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği programda konuştu. Erdoğan, AKP muhaliflerine grup toplantısından sonra bir kez daha "Şımarık" diye seslendi.

\'Çapulcuyduk şımarık olduk\'

Paylaş

Recep Tayyip Erdoğan, İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği programda konuştu. Erdoğan, grup toplantısından sonra bir kez daha "Şımarık" tabirini kullandı. Sosyal medya Erdoğan'a "Çapulcuyduk şımarık olduk" şeklinde tepkiler geldi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

12 YILDA EN SEVİNDİREN ŞEY İMAM HATİP OKULLARINA CAN SUYU VERMEK

"Eğer şahsıma 12 yıldır başbakanlığımda en mutlu eden şey nedir diye sorsalar, bunu söyle bakalım derseler, İmam hatip okullarına yeniden can suyu vermek şerefi yetecektir. Bir tek gencin Kuran ışığında yetişmesini temin edebildiysek, o eser ebediyete kadar bizimle gelecek. Önemli olan baki eserler bırakabilmektir. İnşallah kıyamete kadar kapanmayacak amel defterleriyle kucaklaşmak bizim gayemizdir. Peygamberimiz veda hutbesinde 2 emanet bıraktığını duyurmuştu. “Ey müminler iki emanet bırakıyorum. “ Allah’ın kitabı Kuran ve peygamber efendimizin sünnetidir. Dikkat edin birileri değil’

PENSİLVANYA GÖNDERMESİ

Şu veya bu kişi değil! Allah kitabı ve habibi. Birilerinin dediği gibi “Pensilvanya’daki zat söylediyse doğrudur” Hayır böyle bir şey söylemek insanı sapkınlığa götürür. O sadece sevgili peygamberimize aitti. Peygamberimiz günahsızdı, vahiyle güçlendiriliyordu. Veda hutbesinde şöyle devam etmişti: Müminler sözümü iyi dinleyiniz. Müslüman Müslümanın kardeşidir. Bir Müslümana kardeşinin kanı da malı da helal olmaz. Kardeşler birbirini incitmezler, kem gözle bakmazlar, birbirlerini horlamazlar, Kürt, Türk, Laz diyerek aralarına duvarlar örmezler. Filistin senin kardeşindir, Suriye kardeşindir, Esma’nın şahsında Mısır senin kardeşindir, ırak, Somali, Afganistan senin kardeşindir. Öz be öz kardeşindir. Müslümanlar birbirlerini sırtlarından hançerlemezler. Kardeşlerini gidip batı ülkelerine şikayet etmezler. Kuyusunu kazmalar. İnanmayanlarla ittifak yapmazlar.

Başörtüsüne sırtını dönüp, zalimlere tebessüm edenler Arafat’a sırtını dönenlerdir. Müslümanların seslerini gizlice dinleyenler, mahremine girenler, gözetleyenler sonra tehdit ve şantaj olarak kullananlar. İnsana dair ne kadar şerefli değer varsa hepsine saygısızlık etmişlerdir. Emin olunuz hiçbir ihanet o zalimlerin yanına kalmamıştır tarihte.

Hz. Hüseyin’i katledenler tarihin kötüsü olarak tarihe kazınmıştır. Asla endişeli olmayın, hüzünlenmeyin, mahsun ve kederli olmayın. Allah’ın dinine kast edenler, onları şahsi hırsları için alet edenler kaybetmeye mahkumdur. Ancak bir ricam var. Gençler tüm insanlığa olduğu gibi mümin kardeşlerinizden şefkatinizi esirmeyin, birbirinizi Allah için seviniz. Sadece Allah için seviniz. Saf, temiz kardeşlerinize sahip çıkmanızı özellikle rica ediyorum. Birilerinin yaptığı gibi onlar için beddua değil, gece gündüz onlar için dua etmenizi sizden rica ediyorum. Onların da gerçeği görebilmeleri için, istismar edildiklerini görmelerini istiyorum.

'KARDEŞ ZANNETTİKLERİMİZDEN HANÇER YEDİK'

Biz hakkı tavsiye edeceğiz, sabrı tavsiye edeceğiz. Sevgili gençler kula kulluğu değil, Allah’a kulluğa çağıracağız. Husumete değil, muhabbete davet edeceğiz. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Biz kardeş zannettiklerimizden hançer yedik, umarım hayır çıkar. Hak şerleri hayır eyler, umarım bizlere yeni istikametler çizer. Millet olarak 77 milyon başımız dik şekilde, tarih sahnesinde iddiamızı en güçlü şekilde sürdürüyor. Değerlerimizle yeniden ve yeniden kucaklaşıyoruz. Bize kitabımızı, Kuran’ı harfleri unutturmak, bizim değerlerimizden koparmak istediler. İnanıyorsanız muhakkak üstünsünüz. Kendinizi 2.,3. Sınıf hissetmeyeceksiniz. Siz bu salonla olanlar veya olmayanlar Türkiye’nin tüm gençliğiyle bu vatanın, bu devletin sahiplerisiniz. Sevgili gençler artık sizlere evlatlarım diyebilirim değil mi. Sevgili evlatlarım siz bu topraklarda sığıntı değilsiniz ki! Garip değilsiniz!

'ŞIMARIKLAR'

Sesi çok çıkanın, medyaya yön verenin, sokaklar cam çerçeve yani şımarıkların haklı olduğu bir Türkiye artık hafızalarda acı bir hatıraya dönüşmüştür. Bu ülkenin sahibi sevgili gençler, belli zümreler değil 77 milyonun tamamıdır bu ülkenin sahibi. Bu yolda inançla, azimle, bu millet benim milletim diyerek özgüvenli hareket etmenizi istiyorum.

'ÜNİVERSİTELERE EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE GİRMENİZİ İSTİYORUM'

Burada ne var tek devlet var, tek vatan var. İstikbale yön verecek olan başkaları değil, sizlersiniz. Azim ve iradenin sahipleri sizlersiniz. Gelecek adına gurur duyuyorum. Hepinizden, hepimizden Allah razı olsun diyorum. Allah bizi sünnet yolundan, devlete hizmet yolundan ayırmasın diyorum. Ama bir şey istiyorum. Artık kat sayı yok. Üniversiteler en güçlü şekilde girmenizi istiyorum. Bir an önce hayata katılmanızı istiyorum. Çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz. Tüm imam hatipli kardeşlerime teşekkür ediyorum."


SOSYAL MEDYADA 'ŞIMARIK'

@ahmet_urhan: Erdoğan'a göre sokağa çıkan,ses çıkaran herkes şımarık oluyor! Çapulcuyduk,Şımarık olduk!

Hıdır Say: gelecekte tarihçiler günümüz TR'sinde hırsız-katil-diktatör'ün makbul, çapulcu-şımarık'ın mekruh kabul edildiğini düşünecek.

@_ozgurgultekin: Yalnız geçen sene ne şımarık yaptı be!

@ocetintas: BB'nın marjinal, terörist, vandal, çapulcu, alkolik gibi sertlerinden sonra "şımarık" tanımlaması pek hafif oldu; garip oldum şimdi.

Gonca mı o?: RTE'den tüm sevmediklerine gelsin. "Tarkan - Şımarık" (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

\'Pınar Selek hukuki tacizle karşı karşıyadır\'

SONRAKİ HABER

Mahkemeden kadına şiddet davasında "haksız tahrik" ve "iyi hal" kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa