20 Haziran 2011 09:48

‘Başbakana hakkımı helal etmiyorum’

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakkını helal etmediğini belirterek, “Sayın Başbakan bana karşı hak etmediğim ve beni topluma yanlış tanıtan olmadık yalan ve yanlış beyanlarda bulundu. Sayın Başbakana hakkımı helal etmiyorum. Yasaların bana verdiği haklarımı kullanarak, bu dünyada hakkımı sonuna kadar arayac

‘Başbakana hakkımı helal etmiyorum’

Paylaş

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakkını helal etmediğini belirterek, “Sayın Başbakan bana karşı hak etmediğim ve beni topluma yanlış tanıtan olmadık yalan ve yanlış beyanlarda bulundu. Sayın Başbakana hakkımı helal etmiyorum. Yasaların bana verdiği haklarımı kullanarak, bu dünyada hakkımı sonuna kadar arayacağım, ancak Sayın Başbakan iyi bilsin ki öbür dünyada iki elim yakasında olacak” dedi.

Kayseri’de basın toplantısı düzenleyen Kulkuloğlu, 12 Haziranda ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. CHP’nin oy oranını artırdığını belirten Kulkuloğlu, “Kayseri’de yüzde 9.85 olan oyumuzu yüzde 12.20’ye yükselttik. Kayseri’de 59 bin olan oyumuz yaklaşık 90 bine yükseldi. Seçmen artışından gelen paylar her partiye verildikten sonra bakıldığında, Kayseri’de oyunu artıran iki parti CHP ve MHP’dir, ancak en çok artıran CHP olmuştur.”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi belediyenin tüm gücünü kullanmakla suçlayan Kulkuloğlu, şöyle dedi:
“Başbakanın talimatıyla beni seçtirmemek için oluk oluk para akıttılar, devletin tüm gücü ve olanaklarını kullandılar. Tüm yurtta olduğu gibi bizler AKP ile değil, devletin gücü ve olanakları ile yarıştık. Kayseri’de bizim seçim bütçemiz 150 bin TL iken AKP’nin sadece billboardlara, bina giydirmeleri, resimlere ve mitinge ayırdığı para takribi 15 milyon TL idi. Kısacası orantısız güç kullandılar. Televizyon kanallarına çıkarılmamam konusunda patronlara baskı yaptılar. Erciyes TV’nin Sahibi Mustafa Eraslan’ı torunu ve işi ile tehdit ettiler.”

Başbakana hakkını helal etmediğini ifade eden Kulkuloğlu, “Sayın Başbakan iyi bilsin ki öbür dünyada iki elim yakasında olacak” dedi. Kulkuloğlu, şöyle devam etti:
“Seçim kampanyası boyunca Sayın Başbakan beni diline doladı. Bana ait malları çalmaktan dolayı hırsızlıktan sorgulanan AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ve hırsızlıktan yargılanan onun Genel Müdürü ve AKP İl Genel Meclisi Üyesi Emrullah Tellioğlu’nu görmezden geldi. Bu yüz kızartıcı suçu işleyen kendi milletvekili ve il genel meclisi üyesine bir tek kelime bile söylemedi, ancak Sayın Başbakan bana karşı hak etmediğim ve beni topluma yanlış tanıtan olmadık yalan ve yanlış beyanlarda bulundu. Sayın Başbakana hakkımı helal etmiyorum. Yasaların bana verdiği haklarımı kullanarak bu dünyada hakkımı sonuna kadar arayacağım, ancak Sayın Başbakan iyi bilsin ki öbür dünyada iki elim yakasında olacak.” (Kayseri/ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Time: Mavi Marmara kararı sessiz diplomasi

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa