23 Nisan 2014 23:21

ABD’den Irak’a yeni silah sevkiyatı

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği Yetkilisi Michael Bednarik, Irak’ın aldığı silahların sevkiyatının yakında yapılacağını bildirdi.

Paylaş

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği Yetkilisi Michael Bednarik, Irak’ın aldığı silahların sevkiyatının yakında yapılacağını bildirdi. Bednarik ayrıca 800 adet top mermisinin de Irak’a ulaştığını söyledi. Bednarik, düzenlediği bir basın toplantısında, 9 ay önce Apatchi helikopterlerin alınması ile ilgili Irak hükümeti ile anlaşmaya vardıklarını ancak Irak hükümetinin parayı ödememesi nedeni ile teslimatın gecikeceğini ifade etti.

F-16 uçaklarının Irak’a teslim edilmesi süreci ile ilgili de Bednarik şunları söyledi: “ABD, F-16 uçaklarının gelecek eylül sonunda Irak’a gönderilmesini planlıyor.”

UKRAYNA’DAN 64 ZIRHLI ARAÇ IRAK’A ULAŞTI

Irak Savunma Bakanlığından yapılan bir açıklamaya göre, Ukrayna’nın gönderdiği 64 adet BTR-4 tipi zırhlı aracın Irak’a ulaştığı kaydedildi. Irak’ın 2009 yılında Kiev hükümeti ile 550 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandığını aktaran Savunma Bakanlığı, Kiev’den 356 askeri araç daha alacaklarını ifade etti. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Ekvador’da tutuklu muhalifler için kampanya

SONRAKİ HABER

Ege Üniversitesinde iş kazaları alarm veriyor: 1 yılda 39 iş kazası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa