22 Nisan 2014 20:09

‘Yeni Teknikler, Yeni Açılımlar ve Kuram’

CONTEMPART’14 / Uluslararası Çağdaş Sanat ve Sanat Kuramı Konferansı, 24-25 Nisan tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumunda mimarlık Fakültesinin ev sahipliği ile gerçekleştirilecek.

 ‘Yeni Teknikler, Yeni Açılımlar ve Kuram’
Paylaş

CONTEMPART’14 / Uluslararası Çağdaş Sanat ve Sanat Kuramı Konferansı,  24-25 Nisan tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumunda mimarlık Fakültesinin ev sahipliği ile gerçekleştirilecek.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Çağdaş Sanat ve Sanat Kuramı Konferansı CONTEMPART, geçtiğimiz yıllarda sanatla kentsel mekan ilişkisine ve çağdaş sanatların düşünce tarihindeki yerine odaklanmıştı.

Sanat tartışmalarına kuramsal bir katkı sağlamayı amaçlayan konferansın bu yılki teması ‘Yeni Teknikler, Yeni Açılımlar ve Kuram’ olarak belirlendi.  Konferans boyunca farklı disiplinlerin bakış açısından, çağdaş sanat ve sanat kuramı tartışmaya açılacak, sanat kuramı ve felsefesiyle ilgili olarak araştırmacıların bilimsel sunumlarına yer verilecek.  24-25 Nisan günleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryum’unda gerçekleştirilecek CONTEMPART’14 konferansı, konuyla ilgilenen araştırmacıların ve öğrencilerin katılımına açık. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

G.Kore’de ölü sayısı 100’ü aştı

SONRAKİ HABER

Kocaeli'deki fabrika yangınında yaralanan işçi yaşam mücadelesini kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa