21 Nisan 2014 14:11

Minibüsle çarpışan halk otobüsü durağa girdi: 3 ölü

Ankara İstanbul yolunda belediye otobüsü ile yolcu minibüsün çarpıştığı trafik kazasında, 3 kişi öldü, 6'sı ağır 20 kişi yaralandı.

Paylaş

Ankara İstanbul yolunda belediye otobüsü ile yolcu minibüsün çarpıştığı trafik kazasında, 3 kişi öldü, 6'sı ağır 20 kişi yaralandı.

Ankara-İstanbul yolunun Şaşmaz kavşağı yakınlarında sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen belediye otobüsü, Cuma Şahbaz yönetimindeki Eryaman-Ulus hattında çalışan minibüse arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle minibüs devrildi, otobüs ise önce bir durağa sonra da yaya üst geçidine çarparak durabildi.

Trafik kazasında, 3 kişi öldü, 6'sı ağır 20 kişi yaralandı. Yaralılar, çevredeki hastanelerde sevk edildi. Otobüs ve minibüs içinde sıkışan bazı yaralılar, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılıyor. Kaza nedeniyle İstanbul-Ankara yolunun bir bölümü trafiğe kapandı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu istikamette, Jandarma Genel Komutanlığından da sağlık ekipleri ve askeri personel kurtarma çalışmalarına yardım ediyor. Kazaya karışan araçlar çekicilerle olay yerinden kaldırılıyor.

Kazada, durakta bekleyen Mustafa Karagöz ve minibüste bulunan Ahmet Alıcılar'ın olay yerinde, Emin Ahmet Taşlıca'nın ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Kaza nedeniyle İstanbul-Ankara karayolunun bir bölümü trafiğe kapanırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Kazaya karışan araçlar kurtarıcılar ile bulundukları yerden kaldırıldı. (ANKARA)

 

ÖNCEKİ HABER

Loğoğlu: Zarrab\'ın açıklamalarından utanç duyuyorum

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan İmamoğlu'ya gözdağı: Başkanlığı düşecektir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa