19 Nisan 2014 10:07

Ve Hürrem sona gelir...

Muhteşem Yüzyıl’da bir devir kapanıyor! Payitahta köle olarak gelen ve adım adım en tepeye kadar yükselen Hürrem hayata veda ediyor!

Paylaş

Muhteşem Yüzyıl’da bir devir kapanıyor!

Payitahta köle olarak gelen ve adım adım en tepeye kadar yükselen Hürrem hayata veda ediyor!

Türkiye’de gündemden bir an olsun düşmeyen ve raytingleri altüst eden Muhteşem Yüzyıl’da sona gelindi. Dizi hem siyaset dünyasında hem de magazinde oldukça tartışılmış, medya sayfalarının manşetlerinden inmemişti. Dizide sona gelirken bir dönem kapanıyor. Muhteşem Yüzyıl’da. köle olarak gelen sonrasında zekası ve güzelliğiyle beraber payitahttın en tepesine kadar yükselen Hürrem Sultan, amansız bir hastalığa kapılıyor.

HEKİMLER ÇARESİZ

Vücudunda çıbana benzer yaralar çıkan Hürrem Sultan, bu hastalığı uzun zaman önemsemeyince güçten iyice düşüyor. Çocuklarından birini tahta geçirmek için tüm hayatını ortaya koyan Hürrem, dünyaya veda etmek üzereyken oğulları Mehmet ve Cihangir’in ölümünün ardından taht savaşına tutuşan Selim ve Beyazıd’ın ölüm korkusuna kapılıyor.

HERKESİN KIYAMETİ, KENDİ ÖLÜMÜDÜR

Daha evvel saraya gelen bir falcının kehanetinde söylediği gibi, Hürrem Sultan da kendi kıyametine, yani ölümüne hazırlanıyor. Ancak Hürrem Sultan, hayata veda ederken de oğullarının arasındaki sükuneti sağlayabilmek için elinden geleni yapıyor

HÜRREM’İN VEDASI İÇİN ÖZEL TEASER

Muhteşem Yüzyıl’ın Hürrem Sultan’ın hayata veda edeceği bölümleri için dün akşamki yeni bölümün ardından bir teaser yayınlandı. Özel kurulan siyah fonda çekilen teaserda Hürrem Sultan hayata veda ettiği an kurgulandı. Kanuni Sultan Süleyman’ın da yer aldığı teaserda Hürrem Sultan’ın aşka dair sözleri ise dikkat çekiyor;
İşte o sözler;
Ben yükseldim kölelikten dünyanın tepesine
Ben geçtim ateşlerden ve buzlardan
Ben yaktım ve ben söndürdüm
Ben dünyanın bütün kadınlarının ruhuyum
Ve benim bütün varlığım aşkta gizlidir.
Ben Hürrem; ölüm benim adımı söylüyor.
Dönüp bakıyorum arkama...
Bir tek aşk; bütün hayata mana bulan... (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Cizre\'de 2 çocuk tutuklandı

SONRAKİ HABER

Artı Gerçek: Açlık grevlerine dair olumlu gelişmeler yaşanabilir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa