18 Nisan 2014 10:35

Abdullah Gül, Paskalya mesajı yayınladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Paskalya Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Abdullah Gül, Paskalya mesajı yayınladı
Paylaş

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Paskalya Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Hristiyan vatandaşların ve tüm Hıristiyan âleminin Paskalya Bayramını en samimi hisleriyle tebrik ettiğini vurgulayan Gül, “Toplumsal zenginliğimizin en müşahhas nişanesi olan bayramlar, ortak kültürümüzün de en değerli parçalarındandır. Hâsıl ettiği sevinç ve coşkunun paylaştıkça çoğaldığı bayramlar, adeta toplumsal tutkal işlevi görmektedir” dedi.
Hristiyanlık inancının en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramının, yüzyıllardır bu toprakların dokusuna işleyen barış, ahenk, kardeşlik ve muhabbet ruhunu perçinlemesini temenni ettiğinin vurgulayan Gül, şunları kaydetti:
“Halkımızın, Paskalya Bayramı vesilesiyle Hristiyan vatandaşlarımızın sevincine ortak olarak, en güzel hasletlerimizden olan paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmayı geçmişte olduğu gibi bugün de yaşatacağına ve gelecek nesillere taşıyacağına inanıyorum. Başta her gelenekten Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere, bu önemli vesileyle ülkemizde bulunan Hristiyan misafirlerimizin ve tüm Hristiyan âleminin Paskalya Bayramını bir kez daha kutluyorum.” (ANKA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tüzel, kadına yönelik saldırıları Meclise taşıdı

SONRAKİ HABER

9 ESP\'li gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa