16 Nisan 2014 20:54

Kamuda 17 Aralık depremi devam ediyor

Kamuda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunun ardından başlayan görevden alma ve atama rüzgarı bilgi işlem daireleri, Adli Tıp Kurumu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda devam etti.

Paylaş

Kamuda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunun ardından başlayan görevden alma ve atama rüzgarı  bilgi işlem daireleri, Adli Tıp Kurumu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda devam etti.

Hürriyet gazetesinden Aysel Alp’in haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Dursun Gökmen ile yine Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan Faruk Çelik’in imzası olduğu üçlü kararname ile görevden alındı. Gökmen, başka bir göreve atanmak üzere daire başkanlığından alınırken; Onar, bakanlık müşavirliğine atandı.

Bilgi İşlem depreminin yaşandığı bir diğer bakanlık ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı oldu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Kaplan yine üçlü kararname ile bu görevinden alınarak, bakanlık müşavirliğine atandı. Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Faruk Töremiş ise bu görevinden alınarak, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atandı. Tevfik Usta da Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atanan bir diğer isim oldu.Gümrük ve Ticaret Müfettişi Şenay Algün ise, Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliğine atandı.

YILDIZ GİTTİ YILMAZ GELDİ

Depremden etkilenen bir başka bakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu. Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Turan Yıldız, yine üçlü kararname ile bu görevinden alındı. Yerine Bakanlık Müşaviri Huzeyfe Yılmaz atandı. Gençlik ve Spor Bakanlığında bakanlık müşaviri olan Ercan Yavuz da başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet İslamoğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli de görevden alınarak, bakanlık müşavirliğine atandılar.

ADLİ TIPTA YENİ YÜZLER

Atama rüzgarının etkilediği bir diğer kurum ise Adli Tıp Kurumu oldu. Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine, İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öncel görevlendirildi. Bu görevlendirme de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül’ün imzaladığı üçlü kararname ile yapıldı.

BİR DE GÖREVDEN ALMA...

Adlî Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyesi Doç. Dr. Fatih Aydoğan ise yine üçlü kararname ile görevinden alındı.
Maliye Bakanlığında ise yeterlik sınavında başarı göstererek, üçlü kararname ile vergi müfettişliklerine 173 kişi atandı. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

‘Koruma kurulu kararı elimizi güçlendirdi’

SONRAKİ HABER

Berkin Elvan'ın vurulduğu yere ait keşif raporu: Rapor var, tespit yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa