17 Nisan 2014 00:01

Ankara’da 1 Mayıs ortak kutlanacak

TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB ve Ankara Tabip Odası 1 Mayıs’ta Sıhhiye Meydanı’nda miting düzenleyecek.

Paylaş

TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB ve Ankara Tabip Odası 1 Mayıs’ta Sıhhiye Meydanı’nda miting düzenleyecek.

İstanbul’da 1 Mayıs’ta yaşanan ayrışmanın Ankara’da da yaşanmaması için yoğun bir görüşme trafiği sürdü. Geçen yıl Türk-İş’in Ankara’da 1 Mayıs için adres göstermemesi tartışma yaratmıştı. Sendikal Güç Birliği Platformunda yer alan sendikaların Ankara şubeleri Sıhhiye Meydanı’nda DİSK ve KESK’le birlikte 1 Mayıs’ı kutlamıştı. Birçok şube ise üyelerine 1 Mayıs için herhangi bir çağrı yapmamıştı.

Bu yıl Türk-İş, İstanbul’da Kadıköy’e çağrı yaparken, Ankara’da benzer bir sıkıntı yaşanmaması için Tandoğan’ı adres göstermişti. Ancak Ankara’daki Türk-İş’e bağlı şubeler, ikili bir görüntü oluşmaması için KESK ve DİSK’in çağrısıyla süren görüşmelerde yer aldılar ve 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldılar.

Türk-İş’in Ankara Şubeleri, KESK, DİSK, TMMOB ve Ankara Tabip Odası ile birlikte 1 Mayıs’ta Sıhhiye’de yer alacak. Ancak bir de, sendikaların dışında süren “İstanbul’da Taksim’se Ankara’da Kızılay” tartışması var. Sıhhiye Meydanı’nda yapılacak mitingin duyurusu için önceki gün gerçekleştirilecek basın toplantısının “Kızılay” tartışması nedeniyle ertelendiği belirtilirken, sendika ve kurum temsilcilerinin akşam saatlerinde yaptığı toplantının ardından Sıhhiye Meydanı konusunda da son nokta konmuş oldu. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

D.Ü\'de gözaltına alınan 22 öğrenci de serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

ABD: Esad’ın yeni kimyasal saldırılar gerçekleştirdiğini tespit ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa