19 Haziran 2011 12:19

NATO yine ‘yanlışlık’ yaptı

LİBYA’ya saldırılarını sürdüren NATO, geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen hava saldırısında yanlışlıkla muhaliflerin vurulduğunu bildirdi. Düzenlenen hava saldırısının yanlışlıkla muhalifleri hedef aldığını belirten NATO yetkilileri, muhalif güçlere ait bir askeri araç konvoyunun Kaddafi güçlerine

NATO yine  ‘yanlışlık’ yaptı

Paylaş

LİBYA’ya saldırılarını sürdüren NATO, geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen hava saldırısında yanlışlıkla muhaliflerin vurulduğunu bildirdi. Düzenlenen hava saldırısının yanlışlıkla muhalifleri hedef aldığını belirten NATO yetkilileri, muhalif güçlere ait bir askeri araç konvoyunun Kaddafi güçlerine ait olduğu sanılarak yanlışlıkla vurulduğunu iddia etti. Ölü ve yaralılardan dolayı üzüntü duyduklarını belirten yetkililer, saldırıda meydana gelen ölü ve yaralı sayısı hakkında ise bilgi vermedi.

BU DA MI YANLIŞLIK
Yapılan özür açıklamasından bir süre sonra Libya hükümeti NATO’nun başkent Trablus’taki bir yerleşim bölgesine saldırı düzenlediğini duyurdu. Libyalı yetkililer Trablus’taki gazetecileri, saldırıda isabet aldığını belirtikleri bölgeye götürerek yıkılan binaları gösterdi.
Libya hükümet sözcüsü Musa İbrahim, gazetecilere yaptığı açıklamada, binalardaki hasarın NATO savaş uçaklarından atılan füzeler ve bombalar sonucu meydana geldiğini söyledi. Hasarlı binaların gösterilmesinin ardından hastaneye götürülen gazetecilere, saldırıda ölen 2’si çocuk 4 kişinin cesetleri gösterildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

ABD-Taliban görüşmesi

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Çipras hükümeti güvenoyu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa