20 Haziran 2011 03:18

MHP’de sancı bitmedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti örgütlerine gönderdiği genelgede, “sızmalara ve provokasyonlara” karşı uyanık olma çağrısı yaparken, kurultay söylentilerinin çıktığı bu süreçte talimat niteliğindeki şu vurguyu da yaptı: “Genel Merkezin çizdiği sınırlar içinde kalınacak ve yeknesakl

MHP’de sancı bitmedi

Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti örgütlerine gönderdiği genelgede, “sızmalara ve provokasyonlara” karşı uyanık olma çağrısı yaparken, kurultay söylentilerinin çıktığı bu süreçte talimat niteliğindeki şu vurguyu da yaptı: “Genel Merkezin çizdiği sınırlar içinde kalınacak ve yeknesaklık mutlaka sağlanacaktır.” Öte yandan, aralarında Bahçeli’nin olduğu, MHP’nin önemli isimlerine dair yeni kasetlerin gündeme gelebileceği yönündeki haberler, MHP’deki tedirginliğin sürmesine neden oluyor.

BAHÇELİ’DEN ‘SIKIYÖNETİM’ GENELGESİ

Bahçeli, önceki gün teşkilatlarına gönderdiği genelgede, yeni dönemde bölücülerin Ak Parti desteği ile daha da şımarabileceği uyarısında bulunurken, “Sinsi yönlendirmelerle Türkiye’de kardeş kavgasının pimini çekmek için uygun ortam gözleyecekler. Tuzaklara dikkat edin, sızmalara ve provokatörlere karşı uyanık olun” dedi. Bahçeli “Muhalif seslere ve tekliflere kulak asılmaması” talimatını da verdi. Genelgede şu ifadelere yer verildi: “MHP’nin olmadığı bir Meclis ve etkisinin sıfıra yakın olduğu bir siyaset yapısı ihanet mahzenlerinde AKP eliyle mayalandırılmıştır. Erdoğan’ın, belirli aralıklarla aziz dava arkadaşlarıma en galiz hakaretleri vicdansızca, şuursuzca ve edepsizce savurmasının hedefinde; hem ülkücüleri bezdirmek ve sindirmek, hem de Üç Hilali tasfiye etmek amacı olduğu görülmektedir. Bu itibarla, Recep Tayyip Erdoğan’ın yönetimi altında AKP’nin yapmayacağı çirkeflik ve atmayacağı iftira olmayacağı açık ve nettir...MHP’yi baraj altında bırakamayan AKP merkezli derin ittifak bundan sonra da boş durmayacaktır. Hedef yine partimiz ve aziz dava arkadaşlarımız olacaktır. Bu itibarla kışkırtmalara ve provokasyonlara karşı azami bir şekilde dikkate edilecek, oyunların sonuca ulaşamaması için saflarımız sıkılaştırılacaktır.... Türkiye’nin önünde çok önemli üç konu başlığı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yeni anayasa, ikincisi mahalli idareler seçimi ve üçüncüsü de Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Bu konularla ilgili Genel Merkezin belirlediği politikalar titizlikle takip edilecek, yerel düzeyde yapılacak beyanat ve açıklamalarda Genel Merkezin çizdiği sınırlar içinde kalınacak ve yeknesaklık mutlaka sağlanacaktır.”

İHRAÇ HAZIRLIĞI İDDİASI

Öte yandan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, kurultay planları yapan isimleri ihraç için çalışma başlattığı öne sürüldü. Bahçeli’nin hedefindeki ilk isimler arasında ise, Koray Aydın, Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ’ın bulunduğu iddia edildi. Seçimler öncesinde art arda gündeme gelen kaset skandalları MHP’de deprem etkisi yaşatmıştı. “Farklı ülkücülük” adlı siteden yayınlanan görüntüler partinin beyin takımını dağıtırken Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye “İstifa et” çağrısı yapıldı. Bu hengamenin arasında seçime giden MHP, sandıktan 3’üncü parti olarak çıktı. Ancak 2007 seçimlerine oranla oylarını ve milletvekili sayısını düşüren MHP’de muhalifler kurultay baskısı yapmaya başladı.

YENİ KASET PANİĞİ...

Bu arada, “farklı ülkücülük” adlı internet sitesinin yeniden harekete geçeceği ve yeni kasetler yayınlayacağı öne sürüldü. Sitenin, partinin üst düzey yöneticileri ve hatta Bahçeli hakkında da kasetler ortaya çıkaracağı iddia edildi. Söz konusu site tarafından, seçimler öncesinde yapılan açıklamada da, seçimlerden sonra yeni yayınlarının gündeme gelebileceği ifade edilmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Göç mağdurları kendi topraklarına dönmek istiyor

SONRAKİ HABER

Ne olacak bu Brexit’in hali?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa