14 Nisan 2014 21:49

Aksaray'da yangın: 2 çocuk hayatını kaybetti

Aksaray'da müstakil bir evde çıkan yangında ilk belirlemelere göre, 2 çocuk öldü, 3 kişi ağır yaralandı. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan yaralılar, Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Paylaş

Aksaray'da bir evde çıkan yangında vücutlarından yanıklar oluşan 6 aylık ikizler Mustafa ve Yusuf Tarhan ile dumandan etkilenen 3'ü çocuk 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

Olay, bugün saat 16.00 sıralarında Hürriyet Mahallesi 6482 Sokak'ta meydana geldi. 30 yaşındaki Nazım Tarhan'a ait tek katlı müstakil evde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin evi sarması üzerine 6 aylık ikizler Mustafa ve Yusuf Tarhan'nın vücutlarında yanıklar oluşurken, anne Cennet Tarhan (30) ile diğer çocukları Ela Nur (6), Cenan (4) ve Dilan (1) dumandan etkilendi. Tarhan ailesinin bireyleri ambulanslarla Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Alevler itfaiye ekipleinin müdahalesi ile söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Çıkan yangında vücudunda ağır yanık oluşan 3 yaşındaki Bilal Tarhan, kaldırıldığı Aksaray Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Yine vücutlarında ağır yanıklar oluşan ve hayati tehlikeleri devam eden 6 aylık ikizler Mustafa ve Yusuf Tarhan'ın da yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla helikopter ile Ankara'ya sevk edileceği öğrenildi.
Yangını duyup evine koşan ve sinir krizi Nazım Tarhan da ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vücudunda ağır yanıklar oluşan 6 aylık ikiz bebeklerden Yusuf Tarhan ise yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Yangında ölü sayısı 2'ye yükselirken, hayati tehlikesi devam eden ikiz bebeklerden Mustafa Tarhan, Ankara'ya sevk edildi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı da, hastaneye gelip yaralıları ziyaret etti. Hastane çıkışında açıklama yapan Vali Ataklı, "İlimizde bugün nedeni belli olmayan bir yangın meydana geldi. Bu yangında ne yazık ki, 2 evladığımız kaybettik. Annesinin durumu iyi. Diğer kardeşlerin durumu iyi. Yaralılardan Mustafa'yı Ankara'ya sevk ettik."dedi.  (DHA)

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Tarhan ailesine ait evde elektrik kontağından çıktığını tahmin ettikleri yangında biri 4 aylık diğeri 3 yaşında 2 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi. Vücudunda ağır yanıklar olan ikizlerden Mustafa Tarhan'ın Ankara'ya sevk edildiğini bildiren Vali Ataklı, durumları iyi olan anne ve diğer 2 çocuğun ise hastanede kontrol altında tutulduğunu söyledi.

Şeref Ataklı, Aksaray Şambaz Vehbi Ekecik Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne gelerek tek katlı müstakil evde çıkan yangında yaralanan çocukların durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ataklı, Hürriyet Mahallesi'nde Nazım Tarhan'a ait tek katlı binada çıkan yangının, elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini belirtti.

Konuyla ilgili bilgiler veren Ataklı, "Yangın neticesinde 2 bebek, maalesef bir tanesi 4 aylık bir tanesi de 3 yaşında, vefat ettiler. Bir çocuğumuzun ise tedavisi ağır yanık vakası olarak yapılıyor. Onun da büyük ihtimalle sevkini gerçekleştireceğiz. Yanık tedavilerinin daha iyi yapılması için büyük ihtimalle Ankara'ya sevk olacak."

Anne Cennet Tarhan ile ailenin diğer çocukları Ela Nur (6) Cenan Tarhan'ın (4) hastanede kontrol altında tutulduğunu ifade eden Ataklı, "Onların yanığa benzer bir sıkıntısı yok. Psikolojik olarak rahatlatılıyorlar. Verilen bilgiye göre ailenin babası burada değil, İstanbul'daymış. Vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun diyorum." diye konuştu. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Hayata dönüşte ‘isyan’ davasına devam edildi

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa