11 Nisan 2014 14:37

Kılıçdaroğlu'ya vuran Övet'in borcu neden ödendi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, 'CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı düzenleyen Orhan Övet'in bütün banka borcunun saldırıdan üç gün önce kapatıldığı iddiası doğru mudur? Orhan Övet'in banka borçları neyin karşılığında ödenmiştir?' diye sordu.

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı düzenleyen Orhan Övet'in bütün banka borcunun saldırıdan üç gün önce kapatıldığı iddiası doğru mudur? Orhan Övet'in banka borçları neyin karşılığında ödenmiştir?" diye sordu.

Sezgin Tanrıkulu’nun önergesinde şu sorular yer aldı: " 8 Nisan 2014 günü Grup Toplantısı öncesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı düzenleyen Orhan Övet'in bütün banka borcunun saldırıdan üç gün önce kapatıldığı iddiası doğru mudur? İddia doğruysa, Orhan Övet'in bütün banka borcu kim ve kimler tarafından kapatılmıştır? Hangi bankalarda borçları vardı? Emniyette sorgulamasının detaylı yapılmadığı iddiası doğru mudur? 8 Nisan 2014 tarihinde, Ankara'da Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetimi Sistemine bağlı güvenlik kameraları tarafından Orhan Övet'in geliş güzergahı ile ilgili tespit edilen görüntüler var mıdır? Varsa, bu görüntüler detaylı olarak incelenmiş midir? Orhan Övet'in banka borçları neyin karşılığında ödenmiştir? CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının Orhan Övet dışında bazı kişilerce organize edildiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, bu kişi ya da kişiler kimlerdir? Orhan Övet'in 6 Nisan 2014 günü sabahın erken saatlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilerek saldırının tatbikatının yaptırıldığı iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, Orhan Övet 6 Nisan 2014 günü kimlerle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giriş yapmıştır? Üç saat boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kimlerle görüşmüştür?" (ANKA)

SALDIRGANIN TOKALAŞTIĞI MHP'Lİ VEKİL: ÖVET'İ TANIMIYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ya TBMM'deki grup toplantısına konuşma yapmak için giderken yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet'in tokalaştığı şahıs, MHP Elmadağ Belediye Başkan adayı Aytaç Özel çıktı. Özel yaptığı açıklamada, saldırgan Övet'i tanımadığını söyledi.

Özel, yaptığı yazılı açıklamada, bazı yazılı ve görsel basında yer alan haberlerlerde, 'Övet'in tokalaştığı isim kim?' başlıklı haberlerle zan altında bırakıldığını belirtti. Özel, 9 Nisan 2014 tarihinde 'Kim Bu Takım Elbiseli Adam' şeklinde görsel ve yazılı basında çıkan bazı haberler üzerine yaptığımız basın açıklamasıdır' diyerek şu ifadelere yer verdi:

"8 Nisan 2014 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı gerçekleştiren şahsın aynı gün Milliyetçi Hareket Partisi grup toplantısından çıktığımız esnada yanıma gelerek selam verdiği, sonrasında ise tokalaşmak suretiyle yanımdan ayrıldığına dair görüntüler yer almış olup, bu yayınlarda şahsım zan altında bırakıldığından bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Elmadağ Belediye Başkan adayı idim. Partimizin grup toplantısından çıktığımız esnada görüntülerde yer alan şahıs, herhangi bir vatandaş olarak yanıma gelerek selam vermiş, kısa bir süre sonra da tokalaşarak yanımdan ayrılmıştır. Sonradan edindiğim bilgilere göre şahsın bizim seçim bölgemizde ikamet ettiği ve başka bir partinin üyesi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Buradan açıkça belirtmek istiyorum ki, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahsı hiçbir şekilde tanımadığım gibi, yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur." (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Kayseri\'de zincirleme kaza: 25 yaralı

SONRAKİ HABER

Odatv yazarı Sabahattin Önkibar saldırıya uğradı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa