10 Nisan 2014 22:43

Türk-İş 1 Mayıs’ta Kadıköy’de

Türk-İş, işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı tüm illerde ve İstanbul’da Kadıköy Meydanı’nda kutlayacağını açıkladı.

Türk-İş  1 Mayıs’ta Kadıköy’de
Paylaş

Türk-İş, işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı tüm illerde ve İstanbul’da Kadıköy Meydanı’nda kutlayacağını açıkladı. Türk-İş Başkanlar Kurulunun 1 Mayıs dolayısıyla yapılacak olan etkinlikleri değerlendirmek ve karara bağlamak üzere Ankara’da toplandığı belirtilerek ‘1 Mayıs’ nedeniyle yapılacak kutlamalara, toplumun emek ve demokrasiden yana tüm kesimlerini davet edildiği, destek ve katılımlarının beklendiği açıklandı.

‘TÜRK-İŞ TÜM İLLERDE OLACAK’

Türk-İş Başkanlar Kurulu, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün tüm illerde ve emekten yana kesimlerce birlikte en geniş biçimiyle alanlarda barış içinde kutlanmasından yana olduğunu belirterek  “1 Mayıs kutlamalarının merkezi düzeyde aynı yerde kutlanması yönünde geçmiş dönemde emek örgütleri birlikte karar almış ve bu kararlarını en geniş katılımla başarılı biçimde hayata geçirmiştir. Ancak bu yıl, işçi konfederasyonları arasında herhangi bir ön görüşme ve toplantı yapılmadan bazı açıklamalarda bulunulduğu ve kararlar alındığı görülmüştür. Bu gelişmeleri değerlendiren Türk-İş Başkanlar Kurulu, 2014 yılı ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ve  ayrıca tüm illerde Türk-İş öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırmıştır” denildi.
(HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Alacağını istedi SGK pişman etti

SONRAKİ HABER

İzmirli işçiler talepleriyle 1 Mayıs’ta alanda olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa