10 Nisan 2014 09:53

ABD ve Fransa savaş gemileri Marmara'da

ABD donanmasına ait bir savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'nı geçerek Marmara Denizi'ne açıldı. Geminin Karadeniz'e gideceği öğrenildi. Fransa'ya ait bir savaş gemisi de, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı.

ABD ve Fransa savaş gemileri Marmara\'da

Paylaş

ABD donanmasına ait bir savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'nı geçerek Marmara Denizi'ne açıldı. Geminin Karadeniz'e gideceği öğrenildi.

Erken saatlerde Ege Denizi'nden boğaza giren, 75 borda numaralı "Donald Cook" isimli gemi, saat 08.08'de Çanakkale önlerine ulaştı. Bir Sahil Güvenlik botunun eşlik ettiği savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'nı geçerek Marmara Denizi'ne ulaştı. Güdümlü füze destroyeri, İspanya'dan yola çıkmıştı. Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesinin ardından bölgeye gönderilen üçüncü Amerikan savaş gemisi olan Donald Cook, Aegis füze savunma sistemleriyle donatılmış ve Tomahawk füzeleriyle geliştirilmiş. ABD'nin Karadeniz'e kıyısı olmadığı için gemi, anlaşma gereği 21 gün burada kalabilecek.

FRANSA GEMİSİ DE GEÇTİ

Fransa'ya ait bir savaş gemisi de, Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı.

Erken saatlerde Ege Denizi'nden boğaza giren, A759 borda numaralı "Dupuy De Lome" isimli gemi, saat 08.45'te Çanakkale önlerine ulaştı. Beyaz rengiyle dikkat çeken gemi, Marmara Denizi'ne açıldı. Geminin rotası hakkında bilgi verilmedi. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Gezi\'nin tek sorumlusu 3-5 zabıtaymış

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa