08 Nisan 2014 06:00

Yatağan’da sular yeniden ısınıyor

Muğla’da termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı aylardır mücadele yürüten Maden-İş ve Tes-İş Sendikasına üye işçiler 10 Nisan’da Özelleştirme İdaresinin önünde olacak.

Paylaş

Muğla’da termik santral ve kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı aylardır mücadele yürüten Maden-İş ve Tes-İş Sendikasına üye işçiler 10 Nisan’da Özelleştirme İdaresinin önünde olacak. Yeniköy, Kemerköy ve Yatağan Termik Santrallerinin özelleştirilmesine karşı çıkan maden ve enerji işçileri bir kez daha AKP Hükümetini uyarmak için Ankara yollarına düşüyor. İşçiler 10 Nisan’da Ankara’da Özelleştirme İdaresinin önüne gelerek bir kez daha AKP Hükümetini uyaracak ve ‘Özelleştirmeye geçit yok’ diyecek. Muğla’da termik santrallerinin özelleştirilmesine karşı direnen enerji ve maden işçileri Yatağan Termik Santrali önüne direniş çadırı kurmuştu. İşçilerin çadırdaki direnişi yaklaşık 7 aydır devam ediyor.

ERTELEME DEĞİL İPTAL İSTİYORUZ

Gazetemize konuşan Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, verdikleri mücadele sonucu ihale teklif verme tarihlerinin iki defa ertelendiğini belirterek 10 Nisan’da Milas, 21 Nisan’da Çatalağzı, 30 Nisan’da Yatağan’daki santrallerin özelleştirmesi için son teklif verme günü olduğunu söyledi. AKP Hükümetinin seçim öncesi  sıkıntı yaşamamak için teklif verme sürelerini ertelediğini ifade eden Girgin “Bizim için erteleme çözüm değil, bunu defalarca söyledik. Biz özelleştirmenin tamamen iptal edilmesini istiyoruz. Bunu bir kez daha Ankara’da haykıracağız” dedi. AKP Hükümetinin yaptıkları tüm eylemlere ve uyarılara rağmen bildiğini okumaya devam ettiğini anlatan Girgin “Ülkenin malının, mülkünün milletin kâr eden kurumlarının satılmasına izin vermeyeceğiz. Bu santraller ülke ekonomisine katkı ve kâr sağlıyor, bu kurumların satılması ülke mefaatine değil. Bunun için 10 Nisan’da Ankara’da Özelleştirme İdaresinin önünde olacağız.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

En renkli muhtar

SONRAKİ HABER

UNISON Konferansı'nda Türkiye'deki baskılar konuşuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa