07 Nisan 2014 18:03

Dersim Belediyesi’nde nöbet değişimi

Dersim’den Belediye Başkanlığına seçilen Eşbaşkanlar Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun, mazbatalarını merkez ilçe seçim kurulundan teslim aldı. Mazbatalarını almalarının ardından Dersim Belediyesi’ne geçen eşbaşkanlar burada önceki başkan Edibe Şahin, belediye çalışanları, il genel ve belediye meclis üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Paylaş

Kemal ÖZER
Dersim

Dersim Belediyesi’nde nöbet değişimi gerçekleştirildi. 30 Mart yerel seçimlerinde Dersim’den Belediye Başkanlığına seçilen Eşbaşkanlar Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun, mazbatalarını merkez ilçe seçim kurulundan teslim aldı.

Mazbatalarını almalarının ardından Dersim Belediyesi’ne geçen eşbaşkanlar burada önceki başkan Edibe Şahin, belediye çalışanları, il genel ve belediye meclis üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Karşılamanın ardından makam odasında gerçekleşen teslim töreninde konuşan önceki Belediye Başkanı Edibe Şahin, tarihi günlerden birini yaşadıklarını belirterek, “Bizimki bir devir teslim değil nöbet değişimi. Çünkü Dersimliler yine kendilerini sahiplenip bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kendi kendilerini görev başına getirdiler. İki dönemdir BDP ve Devrimci Güç Birliği bu kenti birlikte yönettik. Demokratik, katılımcı, ekolojik ve kadın özgürlükçü bir modelle yönettik. Halkımızla birlikte hareket ettik ve bu gün de sonuçlarını görmekteyiz. Doğru biçimde yönetildiğinde kararlar ortak alındığında, kentin dokusuna aykırı olunmadığı sürece bu kent kendisini kabullenecektir. Onurla, gururla görevi arkadaşlarımıza devrediyoruz. Daha güçlü bir solukla bu süreci çok daha ileri götüreceklerdir. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

KCK kapsamında tutuklanan belediye meclis üyelerine selam göndererek konuşmasına başlayan Belediye Eşbaşkanı Mehmet Ali Bul ise; “Dersim halkına hizmet etmekten imtina etmeyeceğiz. En iyi şekilde hizmet edeceğimizi, Dersim’in tamamını kucaklayacağımızı söylemek istiyorum. Belediye Başkanımız Sayın Edibe Şahin ve ekibine de bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun da Başkan Edibe Şahin’in değer verdiği ve sevdiğini bir arkadaşı olduğunu dile getirerek, “Arkadaşımın bıraktığı nöbeti devralmak benim için onur verici. Gözü arkada kalmayacak. Yapmak isteyip de zaman nedeniyle yapamadıkları tamamlanacaktır. Çok mutluyum” dedi.
Konuşmaların ardından devir teslim tutanağı imzalandı.

Yeni Eşbaşkanlar ve belediye meclis üyeleri önceki Belediye Başkanı Edibe Şahin’i belediye binasından alkışlarla uğurladı.

 

ÖNCEKİ HABER

Davutpaşa için mütalaa verildi karar 14 Temmuz\'da

SONRAKİ HABER

Kamu görevlisi olmayanlar yine sandık kurulunda görevlendirilmiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa