06 Nisan 2014 17:12

Kırmızı Fularlı Kız orkestra yönetti

5 Nisan 1999 tarihinde kurulan ANTDOB, 15’inci yılında özel bir konser ve etkinlikle sanatseverle buluştu. ‘Bahar Konseri’ne gelen sanatseverler, konser öncesi fuayede orkestrayı yönetti. Orkestrayı yönetenler arasında, Gezi eylemlerine katıldığı için hakkında 2 ayrı dava açılan ve ‘Kırmızı Fularlı Kız’ olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil de yer aldı.

Kırmızı Fularlı Kız orkestra yönetti
Paylaş

Antalya Devlet Opera ve Balesinin (ANTDOB) 15’inci yılı nedeniyle düzenlenen konser öncesi sanatseverler orkestrayı yönetti.

5 Nisan 1999 tarihinde kurulan ANTDOB, 15’inci yılında özel bir konser ve etkinlikle sanatseverle buluştu. ‘Bahar Konseri’ne gelen sanatseverler, konser öncesi fuayede orkestrayı yönetti. 7’den 70’e katılım sağlayan sanatseverler, özel gecede orkestra şefi olmanın heyecanını yaşadı. Orkestrayı yönetenler arasında, Gezi eylemlerine katıldığı için hakkında 2 ayrı dava açılan ve ‘Kırmızı Fularlı Kız’ olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil de yer aldı.

Bu etkinlik sonrası gerçekleştirilen ve orkestra şefliğini Hakan Kalkan’ın üstlendiği konserde ilk olarak Piyanist Metin Kiper George Gershwin’in ‘Raphsody in Blue’ eseri yorumlandı.
Ardından Solist Sevinç Bilgin ‘Summertime’, Emre Akyurt ‘Cool’, Onur Alpaslan, Mahir Seyrek, Özhan Gümüş ve Taner Ölçen ‘Officer Krupky’, Esra Arslantürk ‘My Hearts Belongs You Dady’, Fatih Şanal ‘New York New York’, Sema Çavuşoğlu ve Atay Ergezen ‘Tonight’, Semiha Derya Boran ve Emel Öziş ise ‘America’ parçalarını seslendirdi.
ANTDOB Orkestrası’nın yorumladığı Arturo Marquez’in ‘Danzon No.2’ eseriyle bitirilen konserde solistler ve orkestra sanatçıları, 15’inci yılında ANTDOB’u yalnız bırakmayan Antalyalı sanatseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. (Antalya/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

\'Çalışırken ölmek istemiyoruz\'

SONRAKİ HABER

Van kahvaltısı rekora gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa