04 Nisan 2014 18:31

İstanbul küçük Pamir’i arıyor

Sabah saatlerinde, Sarıyer Zekeriyaköy'deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik her yerde aranıyor. Arama çalışmalarına Jandarma, itfaiye ve belediye ekipleri devam ediyor.

İstanbul küçük Pamir’i arıyor

Paylaş

Sabah saatlerinde, Sarıyer Zekeriyaköy'deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik her yerde aranıyor. Arama çalışmalarına Jandarma, itfaiye ve belediye ekipleri devam ediyor.

Sarıyer Zekeriyaköy Fesleğen Sokakta bulunan evinden anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik'ten haber alınamıyor. Saat 09.00 sıralarında çocuğunun evde olmadığını fark eden baba Serdar Dikdik olayı polise ve jandarma ekiplerine haber verdi. Babanın ihbarıyla olay yerine gelen jandarma ekipleri küçük Pamir'i bulmak için çalışma başlattı. Önce yakın alanlar arandı. Daha sonra ormanlık alana giren jandarma ekipleri küçük çocuğu aramaya devam ediyor. Bir yandan da üst sokakta bulunan su kuyusu çocuğun içine düşme ihtimaline karşı itfaiye ekipleri tarafından boşaltılıyor.

‘PAMİR ORMANLIK ALAN DAHİL HER YERDE ARANIYOR’


Sabah evde uyudukları sırada çocuğunun evden ayrıldığını söyleyen acılı baba Serdar Dikdik “Çocuğumuz evin kapısını açarak evden kaçmış. Sabah 9.30'dan itibaren yok. Polis Jandarma herkes arıyor. Çocuğumu görenlerin, duyanların haber vermesini bekliyoruz" dedi.

Çocuğunun 3,5 yaşında olduğunu üzerinde uyku tulumu ile ayakkabısız olarak kayıplara karıştığını belirten baba, “Polise Jandarmaya haber verdik. Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor. Sosyal medyada da duyuru yaptık. Herkesten yardım bekliyoruz “ diye konuştu.

AKUT EKİBİ DE ARAMALARA BAŞLADI


Olayı haber alan AKUT ekibi de saat 16.00 sıralarında aramalara katıldı.

TWİTTER'DA PAMİR SEFERBERLİĞİ

Saatlerdir haber alınamayan küçük Pamir'in kaybolmasıyla ilgili Twiteer'dan da binlerce mesaj paylaşıldı. Bu mesajlardan biri de gazeteci Cüneyt Özdemir'e aitti. Özdemir, Twitter sayfasından Pamir'in babası Serdar Dikdik'in mesajını ve telefon numarasını paylaştı.

İşte Cüneyt Özdemir'in paylaştığı, sonrasında takipçilerinin de 10 bin kez retweetlediği, sosyal medyada çığ gibi büyüyen ve binlere ulaşan mesaj.

Oğlum Kayıptır. Lütfen Sarıyer Zekeriyaköy . Lütfen yayın 0532 362 1226

VİLLA HAVUZLARINA DA BAKILIYOR

Bölgedeki su kuyuları çocuğun içine düşme ihtimaline karşı tek tek taranırken bazı kuyuların suyu jandarma ekiplerince tahliye ediliyor. Site ve villalara ait havuzlar dalgıçlar tarafından tarandı. Zekeriyaköy sakinleri de ekipleri her an yalnız bırakmayarak aramalara katıldı.

SOSYAL MEDYADAN DUYANLAR DA ARAMALARA KATILDI

Mahalle sakinleri zaman zaman arama ekiplerine öncülük ederek tespit edilen boş binalarda da aramalar yaptı. Sosyal medyada organize olan vatandaşlar Zekeriyaköy'e gelerek ellerinde fenerlerle aramalara katıldı. Sosyal meyda olayı duyup geldiğini belirten vatandaşlar, "Aramalara katılmaya geldik" dedi.

Çaresiz kalan mahalle sakinleri medyumlardan yardım istedi. Sordukları bir medyumun küçük Pamir'in, canlı halde ormanda yaşadığını iddia etmesi mahalleli kadınlar arasında bir anda heyecana yol açtı. Bunun ardından ormanlık alan tekrar tarandı. Isıya duyarlı termal kameraları olan jandarma helikopterleri de ormanlık alanda aramalar yapıyor. Evin bahçesine ses sistemi kuruldu ve sese doğru gelme ihtimaline karşı Pamir'in sevdiği çizgi filmler açıldı. Evin çevresindeki vatandaşlar uzaklaştırıldı ve kokuya duyarlı köpeklerle tekrar detaylı arama yapılıyor. Bütün bu çabalarla rağmen 13 saattir küçük Pamir'in izine rastlanmadı.

"ÇOCUĞUMUZ EVİN KAPISINI AÇARAK EVDEN KAÇMIŞ"

Sabah evde uyudukları sırada çocuğunun evden ayrıldığını söyleyen acılı baba Serdar Dikdik “Çocuğumuz evin kapısını açarak evden kaçmış. Sabah 9.30'dan itibaren yok. Polis Jandarma herkes arıyor. Çocuğumu görenlerin, duyanların haber vermesini bekliyoruz" dedi. Çocuğunun 3,5 yaşında olduğunu üzerinde uyku tulumu ile ayakkabısız olarak kayıplara karıştığını belirten baba, “Polise Jandarmaya haber verdik. Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor. Sosyal medyada da duyuru yaptık. Herkesten yardım bekliyoruz “ diye konuştu.
(DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

CHP İstanbul\'un 2 ilçesinde seçimin iptali için başvuruda bulundu

SONRAKİ HABER

Siber dolandırıcıların yeni hedefi, Netflix kullanıcıları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa