04 Nisan 2014 06:00

İş cinayeti sonrası oğlunun öldüğünü bile haber vermediler

Temizlemek için kazana girdi. İki saat sonra kazandan çıkarıldığında, Sezer Öztürk daha hayatının baharında hayata gözlerini yummuştu. Baba Emir Veysel Karagöz, fabrikada gerekli tedbirlerin alınmadığını söylüyor.

İş cinayeti sonrası oğlunun öldüğünü bile haber vermediler
Paylaş

Temizlemek için kazana girdi. İki saat sonra kazandan çıkarıldığında, Sezer Öztürk daha  hayatının baharında hayata gözlerini yummuştu. Acılı Baba Emir Veysel Karagöz, yaşananları şöyle anlatıyor: “Öğlen yemeğini yemiş oğlum. Sonra iki poşet almış eline, kazan temizleye gitmiş. Kazana girmiş. Sonrasında kapısı nasıl kapanmış; kendiliğinden mi, başkası tarafından mı belli değil. Zehirlenerek ölmüş.”

Baba Karagöz, fabrikada gerekli tedbirlerin alınmadığını söylüyor. Oğlunun 3 aydır fabrikada çalıştığını anlatan Karagöz, devam ediyor: “Başlarında ne bir müdür, ne bir şef varmış.” Baba Karagöz, oğlunun cesedinin bu nedenle 2 saat sonra bulunduğunu dile getiriyor.

Acılı baba, geçtiğimiz pazartesi günü Muş’un Hasköy ilçesinde, Haşim Kocaman ve iki ortağı tarafından Karbon Siyahı fabrikasına çevrilen eski TEKEL binasında yaşanan bu acı olayla ilgili ancak arkadaşlarından duyduğu kadarını anlatabiliyor. Çünkü karşısına henüz fabrikadan bir yetkili çıkmış değil. Arayan soran dahi yok. Karagöz en çok da buna öfkeli. Oğlunun ölümünü dahi arkadaşlarından duymuş ve otopsi için Malatya’ya gönderilen oğlunun cenazesini almaya gelmiş.

Emniyete ve savcılığa ifade verdiğini ve şikayetçi olacaklarını aktaran Baba Karagöz, otopsi sonucunu henüz alamadıklarını savcılık aracılığıyla adrese ulaştırılacağının söylendiğini belirtti. (Muş/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İsa Kahraman\'ı doğum gününde yalnız bırakmadılar

SONRAKİ HABER

Seçimle, Kürt hilali oluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...