03 Nisan 2014 22:43

Talabani'nin yeni fotoğrafları yayımlandı

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Aralık 2012'de bu yana Almanya'da tedavi gören Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin yeni fotoğrafları yayınlandı.

Paylaş

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Aralık 2012'de bu yana Almanya'da tedavi gören Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin yeni fotoğrafları yayınlandı.

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Aralık 2012'de bu yana Almanya'da tedavi gören Irak Cumhurbaşkanı ve YNK Lideri Celal Talabani'nin yine fotoğrafları Kurdsat ve YNK basın bürosu PUKmedia tarafından yayınlandı. Fotoğraflarda Talabani, kahve içerken ve etrafındaki insanlarla sohbet ederken görülüyor.

Rudaw'a konuşan Irak Cumhurbaşkanı'nın danışmanı Dr. Latif Reşid, bu fotoğrafların 21 Mart Newroz günü çekildiğini söyleyerek, "O gün Mam Celal Newroz bayramımızı kutladı" dedi. Fotoğrafların Berlin dışında bir restoranda çekildiğini söyleyen Reşid, Talabani'nin talebi üzerine kendisini ziyaret ettiklerini ifade etti.

Reşid, Talabani'nin sağlık durumuna ilişkin "Mam Celal'in sağlığı oldukça iyi" diyerek, hareket ettiğini belirtti.

Talabani'nin her gün televizyon izlediği, gazeteleri okuduğunu söyleyen Reşid, YNK liderinin şu sıralar başta Cewahiri olmak üzere birçok şairin şiirlerini okuduğuna dikkat çekti.

Reşid, "Mam Celal Kürdistan'a dönmeyi arzuluyor, ancak dönüşü doktorlar ekibinin kararıyla olacak. Ne zaman böyle bir kararın alınacağı bilinmiyor" diye belirtirken, gelecek günlerde Talabani'nin video görüntülerinin de yayınlanacağını söyledi. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Gabriel Garcia Marquez hastaneye kaldırıldı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa