TÜYAP’ın 30. yılında onur konuğu Ferit Edgü

TÜYAP’ın 30. yılında onur konuğu Ferit Edgü

İSTANBUL Kitap Fuarı, 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bundan  30 yıl önce 1982 yılının kasım ayında 28 yayınevinin katıldığı ilk kitap fuarından bugüne milyonlarca okuru, yazarı, yayıncıyı, şairi, editörü, araştırmacıyı, çevirmeni akademisyeni ve yayıncılık sektörünün tüm renklerini ağırlayan TÜYAP İst

İSTANBUL Kitap Fuarı, 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bundan  30 yıl önce 1982 yılının kasım ayında 28 yayınevinin katıldığı ilk kitap fuarından bugüne milyonlarca okuru, yazarı, yayıncıyı, şairi, editörü, araştırmacıyı, çevirmeni akademisyeni ve yayıncılık sektörünün tüm renklerini ağırlayan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Ferit Edgü olacak.

Fuar süresince Ferit Edgü’nün eserleri üzerine söyleşi ve paneller düzenlenecek. Yurtiçi ve yurtdışından 600’e yakın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarın teması ise olarak belirlendi. Bu sene Kitap Fuarı’nın teması ise, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Umut: Düş mü? Gerçek mi?” olarak belirlendi. İstanbul Kitap Fuarı, 30. yılında umuda çağrı yaparak bu tema çerçevesinde yurt dışından yazarlar konuk etmeye hazırlanıyor.

30. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12-15 Kasım tarihleri arasında açık kalacak “Uluslararası Salon” bünyesinde 30’un üzerinde ülkeden yayınevi, telif ajansı ve ulusal katılıma ev sahipliği yapacak. Dört gün süresince uluslararası salon kapsamında sektörel ve profesyonel 35 etkinlik gerçekleştirilecektir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net