24 Şubat 2011 22:08

Soba faciası mı yoksulluk mu öldürdü?

Yoksulluk bir ailenin daha yok olmasına neden oldu. İstanbul Küçükçekmece’de, kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Ünsal ailesinin evinde doğalgazın bulunduğu, ailenin hasta olan 3 yaşındaki oğulları Mehmet Ünsal’ın üşümemesi için soba yaktığı öğrenildi.Olay, İkitelli Meh

Soba faciası mı  yoksulluk mu öldürdü?

Paylaş

Yoksulluk bir ailenin daha yok olmasına neden oldu. İstanbul Küçükçekmece’de, kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Ünsal ailesinin evinde doğalgazın bulunduğu, ailenin hasta olan 3 yaşındaki oğulları Mehmet Ünsal’ın üşümemesi için soba yaktığı öğrenildi.
Olay, İkitelli Mehmet Akif Mahallesi Sembol Sokak 18 numaralı binanın 5. katında meydana geldi. Sabah saatlerinde işe gitmek için alt katta oturan abisinin evine gelen Hasan Ünsal, kapıyı çaldı. Abisinden yanıt gelmeyince içeri giren Ünsal, evde gaz kokusu aldı. Kardeş Ünsal, yatak odasına girdiğinde abisi Ahmet Ünsal (27), yengesi Fadime Ünsal (21) ve yeğeni Mehmet Ünsal’ı (3) baygın halde buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, 3 kişilik Ünsal ailesinin hayatını kaybettiğini belirledi.
Komşuları, ailenin Konya’dan geldiğini ve hayatını kaybeden Ahmet Ünsal’ın ayakkabı işçisi olduğunu belirterek, “Bina doğalgazlı ancak onlar teras katta oturdukları için soğuk oluyordu. O yüzden evde soba yakıyorlardı. Sabah kardeşi işe gitmek için eve gelmiş ama açan olmamış. Duman kokusunu da alınca evde zehirlendiklerini anlamış.“ diye konuştu. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

4 dakikada muayene

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa