28 Mart 2014 01:52

'Çocuk katili hükümet çocuklardan elini çek'

HDP Beyoğlu Belediye Eş Başkan Adayı Seyhan Alma, polisin Silvan'da yaraladığı 10 yaşındaki M.E. ve Van'da yaralanan Kadir İnan'a dikkat çekerek, "AKP'nin aldığı canlar yetmedi. Demokratik hakkını kullanarak sokaklara çıkan halka polis saldırmaktan geri durmuyor" dedi.

Paylaş

HDP Beyoğlu Belediye Eş Başkan Adayı Seyhan Alma, polisin Silvan'da yaraladığı 10 yaşındaki.M.E. ve Van'da yaralanan Kadir İnan'a dikkat çekerek, "AKP'nin aldığı canlar yetmedi. Demokratik hakkını kullanarak sokaklara çıkan halka polis saldırmaktan geri durmuyor" dedi.

HDP İstanbul İl Örgütü, polis şiddetine ilişkin Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Açıklamada, polisin Silvan'da yaraladığı 10 yaşındaki M.E ve Van'da yine polis şiddeti ile yaralanan Kadir İnan'ın durumlarına dikkat çekildi. Galatasaray Lisesi önünde toplanan HDP üyeleri, "Çocuk katili hükümet çocuklardan elini çek" yazılı pankartı açtı.  "Berkin'in katili Roboski'nin faili", "Diren Silvan İstanbul seninle" sloganları atan gruba, HDP'li bazı belediye eş başkan adayları da destek verdi.

'AKP'NİN ALDIĞI CANLAR YETMEDİ'


Grup adına basına açıklamayı HDP Beyoğlu Belediyesi Eş Başkan adayı Seyhan Alma yaptı. Berkin'in acısı henüz tazeyken, Diyarbakır'da yaralan M.E. için üzgün ve öfkeli olduklarını söyleyen Alma, "AKP'nin aldığı canlar yetmedi. Demokratik hakkını kullanarak sokaklara çıkan halka polis saldırmaktan geri durmuyor, tıpkı Başbakan'ın tabiri ile kahraman ilan ettiği polisler kadın çocuk demeden vuruyor katlediyor" dedi.

AKP'nin halk düşmanı ve çocuk katili bir parti olduğunun altını çizen Alma, AKP'nin bu yüzünü Roboski'den Uğur Kaymaz'dan, Ceylan Önkol'dan, Berkin Elvan'dan bildiklerini söyledi. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Dünya Tiyatro Günü\'nde oyunlu kutlama

SONRAKİ HABER

Afrika sıcakları geliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa