25 Mart 2014 16:42

Sevda Salyak’ın katili bulundu

Maraş'ta, ailesinin kendisinden haber alamadığı 23 yaşındaki Sevda Salyak’ın karnındaki 4 aylık bebeğiyle birlikte 5 bıçak darbesiyle öldürülerek toprağa gömüldüğünün ortaya çıkması ardından sevgilisi, 21 yaşındaki Osman A. ile 2 arkadaşı gözaltına alındı.

Sevda Salyak’ın katili bulundu
Paylaş

Maraş'ta, ailesinin kendisinden haber alamadığı 23 yaşındaki Sevda Salyak’ın karnındaki 4 aylık bebeğiyle birlikte 5 bıçak darbesiyle öldürülerek toprağa gömüldüğünün ortaya çıkması ardından sevgilisi,  21 yaşındaki Osman A. ile 2 arkadaşı gözaltına alındı. Osman A., hamile sevgilisini başka birisiyle ilişkisi olduğu için öldürdüğünü söyledi.

Ailesi, geçen çarşamba günü polise başvurarak Sevda Salyak için kayıp ihbarı yaptı. Arama çalışması başlatan polis, sevgilisi Osman A.’nın da ortalıkta olmadığını ve ailesinin ulaşamadığı bilgisine ulaşıldı. Polis, bunun üzerine Osman A.'nın, sürekli olarak Mehmet T. ve Ali K. isimli arkadaşlarıyla görüştüğünü belirleyerek bu 2 kişiyi gözaltına aldı.

CESEDİN YERİNİ GÖSTERDİLER

Polisin gözaltına aldığı Mehmet T. ile Ali K., kendisine ulaşılamayan sevgilileri tanıdıklarını anlattı. İki kişi Osman A.'nın 19 Mart günü kendilerini arayarak hayvan pazarı yakınlarına çağırdığını anlatırken şöyle konuştu: “Gittiğimizde Osman arabadaydı ve yanında Sevda'nın cesedi vardı. Bize, sevgilisinin hamile olduğunu öğrendiğini ve evlenmek için kendisine baskı yaptığını, alkolün de etkisiyle cinayet işlediğini söyledi. Şaşırdık. Cesedi gömmesi için kendisine yardım etmemizi istedi. Olayın şokuyla Osman'a yardım ettik ve Ilıca Beldesi yakınlarındaki baraj kenarına gömdük. Cinayetin üzerimize kalacağı korkusuyla polise gidemedik, Osman da kaçtı.”

Polis Sevda Salyak'ın cesedine ulaşılması ardından, peşine düştüğü Osman A.'nın Amasya'daki bir arkadaşının evinde gizlendiği bilgisine ulaştı. Amasya'ya giden polisler, Osman A.'yı gizlendiği evde gözaltına alarak Maraş'a getirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Osman A., olay günü alkol aldığını ve bir anlık öfkesiyle cinayeti işlediğini iddia etti.

Sorgulaması tamamlanan Osman A. ile 2 arkadaşı, ‘Hamile olduğu bilinen kadını kasten öldürme’ suçundan adliyeye sevk edildi. Öldürülen Sevda Salyak’ın cenazesi ise sabah saatlerinde ailesi tarafından morgdan alınarak Kale Beldesi’nde toprağa verildi. (Maraş/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tiyatro gününde Kürt tiyatrosu anlatılacak

SONRAKİ HABER

Liselerde ‘siyasi fişleme’ talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa