25 Mart 2014 15:13

Ece Su’nun annesi ifade verdi

İki kişinin ölümü ile sonuçlanan arabalı vapur kazasından sağ kurulan Ebru Güleren Yılmaz ve teyzesi Mine Dalkılıç soruşturmayı yürüten savcıya müşteki sıfatıyla ifade verdi.

Ece Su’nun annesi ifade verdi

Paylaş

İki kişinin ölümü ile sonuçlanan arabalı vapur kazasından sağ kurulan Ebru Güleren Yılmaz ve teyzesi Mine Dalkılıç soruşturmayı yürüten savcıya müşteki sıfatıyla ifade verdi. Kazada ölen 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz’ın annesi Ebru Güleren Yılmaz’ın, serbest bırakılan şüphelilerden şikayetçi olduğunu belirerek, “Bir an önce cezalarını çekmelerini talep ediyorum” dediği öğrenildi. Mine Dalkılıç ise ifadesinde, “Denizdeydik. Karanlıktı, el yordamıyla Ece Su'yu aradım, ama bulamadım, bulamadım" söylediği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı İbrahim Çiçek'e müşteki sıfatıyla bugün ifade veren Ece Su Yılmaz'ın annesi Ebru Güleren Yılmaz’ın ifadesinde, gemide bulunan görevlinin, telsizle iskelede bulunan görevliye, “İki araçlık yer var, gönderebilirsin” demesi üzerine gemiye yönlendirildiklerini söylediği öğrenildi. İki görevli arasında geçen bu konuşmayı duyduğunu söyleyen Ebru Güleren Yılmaz, vapurun kapağına doğru gittiği sırada arkada oturan teyzesi Mine Dalkılıç'ın, “Gemi hareket ediyor” sözlerini duyduğunu söyledi.

KIZIM,’ANNE’ DİYE BAĞIRIYORDU

Aynı anda bağırtı olduğunu, gaza bastığını, arka tekerleğin kapı ile iskele arasına kaldığı için vapura çıkmayı başaramadığını söyleyen Ebru Güleren Yılmaz'ın, “Bu şekilde denize doğru araba kaymaya başladı. Denize doğru düştüğümüzde kızım Ece Su da, ‘anne, anne’ diye bağırmaya başladı” diye ifade verdiği öğrenildi.

Kızı ve annesinin iskele ve gemideki görevli ile vapur kaptanının ağır kusuru sonucu öldüğünü söyleyen Ebru Güleren Yılmaz'ın, “Bu kişilerin bir an önce cezalarını çekmelerini talep ediyorum” sözleri ile şikayetçi olduğu belirtildi

Kazada sağ kurtulan Ebru Güleren Yılmaz'ın teyzesi Mine Dalkılıç da müşteki sıfatı ile ifade verdi. Ece Su ile arka koltukta oturduğunu söyleyen Mine Dalkılıç'ın, “Aracı kullanan Ebru Güleren Yılmaz, ‘Acelemiz yok, bekleyebiliriz’ dediği halde vapura yönlendirildiklerini" söylediği öğrenildi. (İSTANBUL)
 

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu\'dan dayanaksız suçlama: HDP, AKP ile işbirliği yapıyor

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa