16 Haziran 2011 10:45

Ankara sele ve doluya teslim

Ankara, Haziran ayının ortasında sular altında kaldı. Oran bölgesinde, Gölbaşı’nda dolu ve kar yağışı trafiği felç ederken, Balgat’taki “70 Gün Alt Geçidi” de sular altında kaldı. Geçitte mahsur kalan araçlar sular altına gömülürken, dalgıçlar getirildi, araçlar saatler süren &cc

Ankara sele ve doluya teslim

Paylaş

Ankara’nın yüksek kesimlerinde dolu yağışı gözlenirken, daha sonra başlayan sağanak yağmur ise günlük yaşamı felç etti. Saatlerce süren yağış nedeniyle birçok alt geçit ve yol sular altında kaldı. Balgat’ta bulunan “70 Gün Alt Geçidi” adeta göle döndü. Çetin Emeç Bulvarı’nda bulunan alt geçide dört bir yanından akan sel suları adeta şelale görünümü yaratırken, sular altında kalan alt geçitte araçlar mahsur kaldı.

LPG tüpü taşıyan bir kamyonetin de tümüyle sulara gömüldüğü alt geçitte vatandaşların araçları içerisinden güçlükle kaçtıkları öğrenildi. 70 günde tamamlandığı için “70 Gün Alt Geçidi” adını alan geçidin çökme tehlikesine karşı çevresinde güvenlik önlemleri alınırken, bölgeye arama-kurtarma ekipleri, balık adamlar geldi. Balık adamların saatler süren çalışması sonrasında araçlar ancak çıkarılabildi.
 

KARAYOLUNDA MAHSUR KALDILAR

Konya-Ankara karayolunun Kepekli mevkisinde ulaşıma kapanan karayolunda çok sayıda araç da mahsur kaldı. Yaklaşık bir saat karayolunda ulaşım sağlanamazken, kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Dolu kalınlığının karayolunda yaklaşık 10 santimetreye ulaştığı görüldü.

Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, altgeçitlerin sularla dolmasını, “dolu yağışının bütün ızgaraları kapatması” gerekçesine bağladı. Gökçek akşam geç saatlere kadar trafiğe çıkılmaması uyarısı yaparken, “bu afat karşısında alınan tedbirler yetersiz kaldı” savunması yaptı.

Kuvvetli yağışlar özellikle Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkili oldu. Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Haşmetlu af buyurdu!

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de soğuk hava deposunda patlama: 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa