21 Mart 2014 19:48

EMEP: Yasakçılık Erdoğan'ı kurtarmaya yetmeyecek

Emek Partisi (EMEP) hükümetin talimatıyla Twitter'ın kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı. Genel Başkan Selma Gürkan imzasıyla yayımlanan açıklamada "Yasakçılık, Tayyip Erdoğan’ı Kurtarmaya Yetmeyecektir" denildi.

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) hükümetin talimatıyla Twitter'ın kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı.  Genel Başkan Selma Gürkan imzasıyla yayımlanan açıklamada "Yasakçılık, Tayyip Erdoğan’ı Kurtarmaya Yetmeyecektir" denildi.

AKP, “3 Y”ye; yolsuzluğa, yoksulluğa ve yasaklara karşı olduğunu söyleyerek hükümet oldu.

12 yılın ardından, görmeyen gözler gördü, sağır sultan duyup anladı ki, AKP, “3 Y”ye değil, “3 Y’ye karşı olmaya karşı”ydı!

Twitter’e getirilen yasak, bu durumun en son ve en çarpıcı örneğini oluşturmaktadır. Başbakan “Twitter-mwitter’in kökünü kazıyacağız” demiş, aldığı bu kararla hukuka değil Başbakan Erdoğan’a bağlı olduğunu gösteren TİB ikiletmeden yasaklama kararı almıştır. Üstelik mahkeme kararlarını çarpıtarak.

HSYK’yı hükümete bağladı yetmedi, binlerce polis ve yüzlerce savcının görev yerleri değiştirildi yetmedi, bakanlarla ilgili fezleke milletvekillerinin bilgisinden kaçırıldı yetmedi.... sosyal medyaya getirilen bu yasaklamada yetmeyecektir, Başbakan Erdoğan ve AKP hükümetinin yolsuzluklarının üstünü örtmesine..

Ortadaki basitçe bir hukuk ihlali değil, iletişim ve bilgi edinme gibi en temel insan hakkına yönelik bir saldırıdır. Artık söz ve basın özgürlüğünden söz etmek mümkün değildir. Ortada sivil bir diktatör ve onun en temel insan haklarına yönelttiği saldırı vardır.

Emek, demokrasi ve bütün ilerici güçler bu yasakçılığa karşı harekete geçmeli tepkisini ortaya koymalıdır.

Twitter’e getirilen yasak derhal kaldırılmalı, işgüzar TİB Başkanı istifa etmelidir.

Hiçbir girişim yolsuzlukların üstünün örtülmesine yetmeyecek, halkı soyanlar hesap vermekten kurtulamayacaktır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

SONRAKİ HABER

Samsun'daki 19 Mayıs töreninde Kılıçdaroğlu ile Bahçeli tokalaşmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa