20 Mart 2014 14:51

Şırnak'ta görkemli Newroz coşkusu

Şırnak’taki Newroz kutlamasında konuşan BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak'ta 1992'de 84 kişinin katledilmesini hatırlatarak, "Halkımızın Newroz ateşi her geçen gün daha da gürleşerek bu günlere geldi" dedi.

Paylaş

Şırnak’taki Newroz kutlamasında konuşan BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak'ta 1992'de 84 kişinin katledilmesini hatırlatarak, "Halkımızın Newroz ateşi her geçen gün daha da gürleşerek bu günlere geldi" dedi.

Şırnak'ta Newroz coşkusu, bugün yapılan kutlama ile doruğa çıktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren coşkuyla başlayan kutlama, konuşmalarla devam etti. Önce BDP Şırnak Belediye Eş Başkan adayları Serhat Kadırhan ve Özlem Onuk kitleyi selamladı.

Bu yıl Newroz'un her zamankinden daha büyük bir coşkuyla kutlandığını belirten Selahattin Demirtaş, “Halkımızın Newroz ateşi her geçen gün daha da gürleşerek bu günlere geldi. 1992 yılında diliyle, kültürüyle, kimliğiyle yaşamak istediklerini dile getiren Şırnak halkımız bu alanda devletin asker ve polisi tarafından bu binalardan sıkılan kurşunlarla taranarak 84 yurttaşımız katledildi. Bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Bedelleri çok ağır, sancıları çok fazla olan bir mücadelenin ardından Kürt halkı Kürdistan ve Ortadoğu'nun en büyük gücü, en büyük siyasi hareketlerinden biri haline gelmiştir" diye ifade etti.

Kürt halkının şimdiden 30 Mart zaferini Newroz kutlamalarıyla bütünleştirdiğini aktaran Demirtaş, "BDP olarak halkımıza hizmetin en iyisini sunacağız. Genç arkadaşlarımız sizlere hizmetin en iyisini sunacaktır. Başbakan bölgeye gelip yaptığı hizmetlerden ve yatırımlardan bahsediyor. Ama ortada ne bir hizmet var ne bir yatırım. Karakol, tank ve top yatırımlarından, askeri yatırımdan başka bölgede hiçbir yatırım yok. Halkımızdan vergi alıyor ama vergi hiçbir şekilde hizmet olarak geri dönmüyor. Yarısı askeri yatırımlara yarısı da ayakkabı kutularına iniyor" şeklinde konuştu.  (ŞIRNAK)

ÖNCEKİ HABER

Arabalı vapur kazasında savcının itirazı reddedildi

SONRAKİ HABER

AEL Kömür İşletmesinde elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa