20 Mart 2014 10:00

‘Bir anlık gülümseme’ için

Küçüklüğünden beri bisiklete olan tutkusunu hayalindeki “çocuk tiyatroları” projesini gerçekleştirmek için kullanan Bisiklet Sporcusu İbrahim Yılmaz, iki yıl sürecek Asya bisiklet turuna çıkıyor.

Paylaş

Küçüklüğünden beri bisiklete olan tutkusunu hayalindeki “çocuk tiyatroları” projesini gerçekleştirmek için kullanan Bisiklet Sporcusu İbrahim Yılmaz, iki yıl sürecek Asya bisiklet turuna çıkıyor. Bu süre sonunda Pakistan’dan Tayland’a, Çin’den Rusya’ya toplamda 23 ülkeyi içine alan bir rotayı pedallayacak olan sporcu, projenin üçüncü yılında ise bu uzun macerasını Türkiye’deki devlet okullarını il il gezerek öğrencilere interaktif tiyatro ile anlatmayı ve çocukların yüzünde “Bir anlık gülümseme” yaratmayı hedefliyor.
 İbrahim Yılmaz, hayatının merkezine koyduğu bisiklet tutkusu ve uzun zamandır hayalini kurduğu “çocuk tiyatroları” projesi için önce işinden istifa etti, ardından evini ve arabasını sattı. Bundan sonraki hayatını, pedallayarak farklı kültürleri tanımaya, kazandığı deneyim ve yaratacağı farkındalıkla çocukların yüzlerinde bir anlık gülümseme yaratmaya adayacağını ifade eden İbrahim Yılmaz’ın 23 bin kilometreden oluşan 2 yıllık bisiklet rotası Türkiye’den başlayıp İran, Pakistan, Hindistan, Güney Kore, Moğolistan,  Özbekistan, Rusya, olarak devam edecek. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Emekli maaşında sahte kesinti

SONRAKİ HABER

Halime Encu: Veli kalmıştı elimde, onu da aldılar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa