19 Mart 2014 14:22

Öğretmene yönelik saldırıya okul önü protestosu

Sultangazi Mehmetçik İlkokulu'nda görev yapan bir öğretmenin fiziki saldırıya maruz kalması Eğitim Sen üyeleri ve öğrenci velileri tarafından okul önünde protesto edildi.

Paylaş

Sultangazi Mehmetçik İlkokulu'nda görev yapan bir öğretmenin fiziki saldırıya maruz kalması Eğitim Sen üyeleri ve öğrenci velileri tarafından okul önünde protesto edildi.

İstanbul Sultangazi'de bulunan Mehmetçik İlkokulu'nda görevli bir öğretmenin, geçtiğimiz günlerde okul çıkışı bazı kişilerin sözlü ve fiziki saldırısına maruz kalması, Eğitim Sen üyeleri tarafından okul önünde protesto edildi. Sendika üyesi eğtim emekçilerine okulda okuyan bazı öğrenci velileri de taşıdıkları saldırıyı kınayan dövizlerle destek verdi. Eğitim Sen Şube İlkay Özay tarafından gerçekleşen saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, daha önce de Cevat Özyurt İlkokulu, İsmetpaşa Ortaokulu'nda öğretmen ve idarecilere dönük gerçekleşen saldırılar ile birlikte yaşanan bu son saldırı kınandı. Tek dayanakları ellerindeki sopalar olan saldırganların, eğitime ve eğitimli topluma dönük kin ve nefret anlayışları sonucu saldırılarda bulunduğunu ifade eden Özay, "Devlet yetkililerinin kendi kurumlarında çalışan personellerine yönelik itibarsızlaştırma gayreti içerisinde olmaları bu tür şiddet olaylarının tetikleyicisi olmaktadır" dedi.

Öğretmenlerin 50 -60 kişilik sınıflarda ders vermeye çalışırken çeşitli maddi imkansızlıklarla boğuşurken hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıkları halde şiddete uğramalarını kamu vicdanına havale ettiklerini belirten Özay, "4+4+4 eğitim sistemi daha fazla öğretmenin daha fazla şiddete maruz kalacağı tehlikeli bir dönemin habercisidir" diyerek açıklamasını noktaladı. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Edirne mitingi öncesi gözaltı terörü

SONRAKİ HABER

YÖK, “14 programda yetenek sınavının kaldırılması” kararını 1 yıl erteledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa