15 Mart 2014 13:31

Kışkırtıcı, ayrıştırıcı üsluptan uzak durun!

Miting meydanında Berkin Elvan'ın anne babasını bile yuhlatan Başbakan Erdoğan, diğer liderlere çağrı yaptı: 'Hem genel başkanların hem milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı, çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını özellikle rica ediyorum!'

Kışkırtıcı, ayrıştırıcı üsluptan uzak durun!

Paylaş

Miting meydanında, Berkin Elvan'ın anne babasını bile yuhlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nde yaptığı konuşmada, "Buradan siyasi partilerin genel başkanlarına sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını özellikle rica ediyorum." dedi.

İstanbul-İzmir yolculuğunu 3,5 saate indirecek Gebze- Orhangazi- İzmir Otoyolu projesinin en önemli geçiş noktası olan İzmit Körfez Köprüsü inşaatında köprü kulesi temel kesonları (suyun içinde kalacak bölüm) denize batırıldı. Kocaeli’nin Dilovası ilçesi Diliskelesi’nde düzenlenen temel atma törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Erdoğan, "Sandıktan ümidini kesenlerin sokaklarda medet aradığını görüyoruz. Buradan bir kez daha herkesi sorumlu davranmaya çalışıyorum. Buradan siyasi partilerin genel başkanlarına sorumluluk ve samimiyet çağrısı yapıyorum. Hem genel başkanların hem milletvekillerinin kışkırtıcı, ayrıştırıcı çatışmaya çağıran dil ve üsluptan uzak durmalarını özellikle rica ediyorum. Medyanın sokaklarda çatışmayı körükleyecek sorumsuz dili derhal terk etmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Arınç\'a göre Berkin ve Burak \'telef olmuş\'

SONRAKİ HABER

Sobadan sızan gazdan zehirlenen 100 yaşındaki kadın ve oğlu öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa