14 Mart 2014 16:33

Muhabirimiz polis saldırısına uğradı

Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsünde “Abdullah Öcalan’a Özgürlük” başlığı ile imza standı açan öğrencilere polis sert bir şekilde müdahale etti. Bu sırada haberi takip eden Muhabirimiz Metehan Ud, yakasında basın kartı olmasına rağmen, polis ve okulun özel güvenlik görevlileri tarafından şiddet gördü.

Muhabirimiz polis saldırısına uğradı
Paylaş

Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Kampüsünde “Abdullah Öcalan’a Özgürlük” başlığı ile imza standı açan öğrencilere polis sert bir şekilde müdahale etti. Bu sırada haberi takip eden Muhabirimiz Metehan Ud, yakasında basın kartı olmasına rağmen, polis ve okulun özel güvenlik görevlileri tarafından şiddet gördü. Muhabirimizin yüzüne tekme atıldı fotoğraf makinesine de el kondu. Özel güvenliğin tekmeli saldırısı sonucunda Ud’un dudağı patlarken, gözlüğü kırıldı. Ud’a saldıran özel güvenlik memuru kamerasını da alarak olay yerinden uzaklaştı. Ardından kameranın parçaları bulundu. Polis haber takibi yapan DİHA İzmir Büro Muhabiri Ezgi Gündüz’ü de gözaltına almak istedi  

Beyazıt, Gazi ve Halepçe Katliamlarını ve HDP’ye yönelik ırkçı saldırıları kınamak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler yerleşkesinde bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu önünde bir araya gelen HDP Gençlik Meclisi Üyeleri, Denge Cafe’ye kadar yürüyerek burada basın açıklaması yaptı. Hukuk fakültesi girişinde yoğun güvenlik önlemi alan polisin, öğrencilerin yürümesini engellemesi üzerine kısa süreli bir tartışma yaşandı. Ardından yürüyüşlerine devam eden öğrenciler basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından “Demokratik Yurtsever Öğrenci Meclisi” üyesi öğrenciler, imza toplamaya başladı. İmza standının önüne gelen çok sayıda sivil polis, pankartın indirilmesini aksi durumda müdahale edeceklerini söyledi. Demokratik haklarını kullandıklarını söyleyerek pankartı ve standı kaldırmayacaklarını söyleyen öğrencilere polisler tekmelerle saldırdı. Polis müdahalesinde Ceren Karlıdağ, Rıdvan Yıldırım, Burak Yılmaz, Özlem Gündüz ve İlcan Gülen isimli üniversite öğrencileri gözaltına alındığı öğrenildi.

Bu sırada haberi takip eden Muhabirimiz Metehan Ud’un yakasında basın kartı olmasına rağmen, polis şiddetine uğradı. (İzmir /EVRENSEL)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Öğrenciler, \'Gezi mağduru\' hocalarına sahip çıktı

SONRAKİ HABER

Öğrencilerden dolmuşçu isyanı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...