13 Mart 2014 16:24

Karamanoğlu'nun cenazesi mahallesine getirildi

Okmeydanı'nda dün akşam öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi mahallesine getirildi. Olayı protesto eden kalabalık, sloganlarla yürüyüş düzenledi.

Paylaş

Okmeydanı'nda dün akşam öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi mahallesine getirildi. Olayı protesto eden kalabalık, sloganlarla yürüyüş düzenledi.

Fatih Sultan Caddesi Çeşme durağında dün akşam öldürülen 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi helallik alınması için evinin önüne getirildi. Cenaze helallik alınmasının ardından Konak Camii'ne götürüldü. Olayı protesto eden kalabalık ise ellerinde Burak Can Karamanoğlu'nun fotoğraflarıyla Fatih Sultan Caddesinde yürüyüş yaptı.

'ELEKTRİK KESİKTİ'


Askerden yeni geldiği öğrenilen Burak Can Karamanoğlu'nun vurulduğu sırada mahallede elektriklerin kesik olduğu belirtildi.

Burak Can'la birlikte köy derneğinde oturduklarını ve gelen telefon üzerine dışarı çıktıklarını söyleyen arkadaşı Bilal Gülep, "Yaklaşık yarım saat önce elektrikler kesilmişti. Ortalık karanlıktı" dedi.

YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

Bu arada Kasımpaşa Kulaksız'da da toplanan grup protesto yürüyüşü yaptı . Yolu trafiğe kapatan grup, tekbir getirerek, “Kasımpaşa uyuma şehidine sahip", “Polise uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

Cenaze namazının ikindi namazının ardından kılınması ve toprağa verilmek üzere memleketi Giresun'un Alucra ilçesine gönderilmesi bekleniyor. (DHA)

DHKC: SİLAHLA SALDIRDILAR, KARŞILIK VERDİK

Bugün “halkinsesitv.com” adresinden yapılan açıklama ise şöyle:  "Dün Berkin’ini uğurlayan Cepheliler şehidinin hesabını sormak için sokaklardaydı. Barikatlar yeniden kuruldu. Mobesenin üstünde bulunan üç kamera kırıldı. Cepheliler tarafından Örnektepe'deki iki seçim bürosu ayrıca Talatpaşa'da bulunan üç katlı AKP Seçim Koordinasyon Bürosu yakılarak tahrip edildi. Seçim Koordinasyon bürosundan geriye sadece binanın iskeleti kaldı. Saldıran akrep aracına taranarak karşılık verildi. Bunun ardından AKP’nin eli sopalı eli satırlı çeteleri halka ve devrimcilere saldırdı. Bu saldırı Cephelilerin inisiyatifiyle püskürtüldü. AKP’nin çeteleri kaçıp polislerin, akrep araçlarının arkasına sığındılar. Bunun ardından AKP’li sivil faşistler silahlanarak devrimcilere saldırdı. Cepheliler bu saldırı karşısında kendilerini ve halkı savunmak için silahlanarak karşılık verdi. Çıkan çatışmada sivil faşistlerden biri öldü ikisi de yaralandı."
 

ÖNCEKİ HABER

Tokat’ta Gezi davası başladı

SONRAKİ HABER

Fındıklı Festivalinde polis provokasyonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa