12 Mart 2014 17:42

Ellerde ekmek kalplerde Berkin

Berkin Elvan için Türkiye ayakta. KESK ve DİSK’in çağrısıyla emekçiler alanlara çıktı.

Paylaş

Berkin Elvan için Türkiye ayakta. KESK ve DİSK’in çağrısıyla emekçiler alanlara çıktı.

İzmir’de emekçiler Berkin Elvan için Konak Meydanı’nda buluştu. İzmir’deki eyleme DİSK Genel-İş üyesi işçiler, “Ekmeğin ve umudun işçi sınıfına emanet” pankartı taşırken, Tüm Bel Sen üyeleri “Çocuklar uyurken sessiz olunur ölürken değil” pankartı açtı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlık emekçileri yemekhane önünde eylem yaparak  “Berkin’i vuranlar memleketi soyanlar” sloganlarını attı. Eskişehir’de KESK Şubeler Platformunun eyleminde konuşan SES Eskişehir Şube Başkanı Yalçın Mutlu, anne ve babalar olarak çocuklarına barış içinde özgür, demokratik bir ülke bırakmak için mücadele edeceklerini söyledi.

İskenderun’da Emek ve Demokrasi Platformunun çağrısıyla yapılan eylemde sık sık “Hırsız var, katil var”, sloganları atıldı. Antep’te Demokrasi Platformu’nun çağrısıyla Düztepe Alevi Kültür Derneği’nde Berkin Elvan için binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni düzenlendi.

Adana’da Berkin için HDP, Alevi Platformu, KESK, DİSK, TMMOB ,Tabip Odası ortak açıklama yaptı.

Edirne’de DİSK ve KESK’in düzenlediği eylemde hükümete tepki ön plandaydı.

KESK Samsun Platformu bileşenleri Süleymaniye Geçididinde topalanarak oturma eylemi yaptı.

Manisa ve Balıkesir’in Altınoluk ilçesinde yapılan eylemlerde hükümete öfke vardı.

İŞÇİLERDEN BERKİN ELVAN MESAJI

DİSK’in aldığı karar doğrultusunda işyerlerinde basın açıklamaları yapıldı. Birleşik Metal İş’in örgütlü olduğu Schneider Elektrik Fabrikası’nda işçiler vardiya çıkışı fabrika önünde bir araya gelerek Berkin Elvan için basın açıklaması yaptı.

Kayseri’de fabrikada çalışmak zorunda olan işçiler ise ellerinde ‘Berkin Elvan ölümsüz’dür yazılı kağıtlarla objektif karşısına geçti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İşyerlerinden başlayarak örgütlenmeli

SONRAKİ HABER

Menemen'de işçiler hak gasplarına karşı bir araya geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa