11 Mart 2014 01:46

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı tatil edildi

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında karşı karşıya gelen Trabzonspor ile Fenerbahçe maçı sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle sık sık dururken hakem Bülent Yıldırım ilk yarının son dakikalarında mücadele durdurarak soyunma odasına gitti. Hakem maçı tatil etti.

Paylaş

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında karşı karşıya gelen Trabzonspor ile Fenerbahçe maçı sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle sık sık dururken hakem Bülent Yıldırım ilk yarının son dakikalarında mücadele durdurarak soyunma odasına gitti.

Hakem Bülent Yıldırım, Futbol Federasyonu yetkilileri, maçın temsilci ve gözlemcileriyle yaptığı görüşme sonrasında sahaya dönmeme kararı vererek maçı tatil etti.

Karşılaşma 1-0 Fenerbahçe öndeyken tatil edildi. Kararı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu verecek.

TARAFTARA BİBER GAZLI MÜDAHALE!

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki mücadelenin sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle tatil edilmesinin ardından saha dışında da olaylar çıktı.

Stat içinde uzun süre bekleyen bordo-mavili taraftarlar ardından stat dışına çıktı ve gösteri yapmaya başladı. Müsabakanın tatil edilmesinin ardından karara tepki gösteren Trabzonspor taraftarları stat çevresinde olaylar çıkardı. Olaylı maçın tatil kararının ardından stattan çıkan bir grup taraftar stat önünde olaylar çıkardı. Olay çıkaran taraftarlara polisler müdahale ederken, taraftarların üzerine biber gazı sıkarak dağıtmak istediler.

Bunun üzerine de taraftarlar polislere tepki göstererek karşılık verince yaşanan arbede de polislerden ve taraftarlardan yaralananlar olduğu görüldü. Yaralı taraftarların ve polislerin ambulansla hastanelere götürüldüğü gözlendi. Bazı taraftarların ise stat içine alındığı ve tedavilerinin saha içinde yapıldığı görüldü.

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor - Fenerbahçe maçının seyirci olayları nedeniyle tatil edildiğini bildirdi.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle; “Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe müsabakası yaşanan seyirci olayları nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edildi. Tatil edilen bu müsabaka ile ilgili kararı Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu verecek." (TRABZON)

ÖNCEKİ HABER

Yiğit Bulut’un NTV’ye çıkması için yapılan konuşmanın ses kaydı

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa