08 Mart 2014 11:00

Diren B.E. çocuk

stanbul’da Gezi eylemleri sırasından polisin attığı gaz bombasıyla başından yaralanan ve 266 gündür yoğun bakımda tutulan 15 yaşındaki B.E’nin sağlık durumu kötüleşti. Doktorlar, sağlık durumu kötüleşen B.E.’nin yaşam destek ünitesine alındığını açıkladı. Haberin duyulmasının ardından B.E’nin ailesi ve sevenleri tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde beklemeye başladı.

Paylaş

Metin AKARSU
İstanbul


İstanbul’da Gezi eylemleri sırasından polisin attığı gaz bombasıyla başından yaralanan ve 266 gündür yoğun bakımda tutulan 15 yaşındaki B.E’nin sağlık durumu kötüleşti. Doktorlar, sağlık durumu kötüleşen B.E.’nin yaşam destek ünitesine alındığını açıkladı. Haberin duyulmasının ardından B.E’nin ailesi ve sevenleri tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde beklemeye başladı.   

KALBİ TEKRAR ÇALIŞTIRILDI

Önceki gün gece geç saatlerde B.E’nin durumunun ağır olduğu bilgisinin alınması üzerine çok sayıda kişi hastaneye akın etti. Hastanede bekleyenlere ve basına oğlu B.E. hakkında bilgi veren baba Sami Elvan, B.E’nin kalbinin öğlen saatlerinde durduğunu fakat doktorların anında müdahalesi ile tekrar hayata döndürüldüğü söyledi. Başından vurulan ve beyni hasar gören B.E’nin durumunun hâlâ kritik olduğunu ve yaşam riskinin devam ettiğini  anlatan baba Elvan “Burada hastane önünde bekleyen herkese teşekkür ediyorum. Umudumuzu yitirmedik, umut hep devam edecek” dedi. Açıklamanın ardından baba Sami Elvan gözyaşlarına boğuldu. B.E’nin  sağlığının kritik noktaya gelmesi aylarca hastanede yatan çocuklarının uyanmasını bekleyen anne ve babayı da perişan etmiş. Özellikle anne Elvan, yoğun bakım kapısının önünden ayrılmıyor.

ENFEKSİYON DEVAM EDİYOR


Tam 266 gündür yoğun bakımda olan B.E, 25 Şubat tarihinde enfeksiyon kapmış ve tekrar uyutularak makineye bağlanmıştı. Epilepsi nöbetleri geçiren B.E. için doktorların verdiği kritik süre olan 24 saat hâlâ devam ediyor. B.E’nin aynı zamanda tomografisi de çekilirken uzun zamandır uyutuluyor olmasından kaynaklı kemik erimesinin başladığı da ifade edildi.

UMUDUMUZ SÖNMEYECEK

B.E.’nin durumunun ağırlaşması üzerine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen İstanbulluların hastane önünde bekleyişleri sürüyor.  Soğuk havaya rağmen evlerden getirilen battaniyeler ile bekleyişlerini devam ettiren vatandaşlar B.E’nin anne ve babasını bir an bile yalnız bırakmadı.
Gezi direnişi sırasında Ankara’da polis kurşunuyla öldürülen Ethem Sarısülük’ün abisi Mustafa Sarısülük ve HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar da hastane önünde aile ile beklemeye devam ediyor. 15 yaşındaki bir çocuğun aylardır yoğun bakımda olduğunu belirten Aydınlar, B.E’nin ülkeyi yöneten faşist zihniyet tarafından vurulduğunu ifade etti.  Umutlarının sönmediğini anlatan Aydınlar, başka gençlerin bu faşist zihniyete kurban verilmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

ÖNCEKİ HABER

Kadın özgürleşmeden yeryüzü özgürleşmez

SONRAKİ HABER

Melih Gökçek'ten zırhlı cip savunması: Valilik kararıyla araç tahsis edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa