08 Mart 2014 01:28

Saldırana değil protesto edene işlem

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, Kürt öğrencilere yapılan saldırıyı protesto etmek için basın açıklaması yapan 25 öğrenci hakkında soruşturma açtı.

Paylaş

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, Kürt öğrencilere yapılan saldırıyı protesto etmek için basın açıklaması yapan 25 öğrenci hakkında soruşturma açtı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okuyan Kürt öğrenciler geçtiğimiz günlerde ırkçı bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırganlar hakkında hiçbir şekilde işlem yapılmazken saldırıyı protesto eden öğrencilere ise soruşturma açıldı. Öğrencilere gönderilen tebligat belgesinde “Üniversitemizin Gölköy Kampüsünde yetkililerden izin alınmadan toplantı, gösteri yürüyüşü yapıldığı suçlaması ile ilgili hakkınızda soruşturma açılmıştır” denildi.

Gazetemize konuşan öğrenciler, üniversitede yapılan her eylemden sonra rektörlük tarafından soruşturma açıldığını belirttiler. Öğrenciler, “Rektörlük Hukuk Müşavirliği bizlere soruşturma açmaktan başka bir işe yaramıyor. Üniversite gibi bir ortamda demokratik taleplerini ve tepkilerini dile getirenlere anında soruşturma açılıyor. Hatta bazen eyleme katılmayan, eylem sırasında sınavda olan, mezun olan öğrencilere de soruşturma açılıyor” dediler.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü daha önce de Gezi direnişi sırasında üniversitede yapılan eylemlere katılan öğrenciler ve 6 Kasım’da YÖK protestosuna katılan öğrenciler hakkında da soruşturma açmıştı. (Bolu/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Hevsel direnişinden B.E\'ye selam!

SONRAKİ HABER

Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa